» Poradna » Programy

Instalace openoffice na kubuntu

Zdravim a prosim o radu. Instaluju na kubuntu OO 4.0 přes terminál a stále se nedaří. Dostanu se skoro až na konec ale pak to ohlásí že při zpracování nastaly chyby.Stažené/en-GB/DEBS/desktop-integration$ sudo dpkg -i *.debVybírám dosud nevybraný balík openoffice-debian-menus.(Čtu databázi … nyní je nainstalováno 136827 souborů a adresářů.)Rozbaluji openoffice-debian-menus (z openoffice4.0-debian-menus_4.0-9702_all.deb) …dpkg: chyba při zpracovávání openoffice4.0-debian-menus_4.0-9702_all.deb (--install): zkouším přepsat soubor „/usr/bin/soffice“, který je také v balíku libreoffice-common 1:4.1.2~rc3-0ubuntu1/usr/bin/gtk-update-icon-cachegtk-update-icon-cache: Cache file created successfully./usr/bin/gtk-update-icon-cachegtk-update-icon-cache: Cache file created successfully.Zpracování spouštěčů pro balík hicolor-icon-theme …Zpracování spouštěčů pro balík gnome-icon-theme …Zpracování spouštěčů pro balík shared-mime-info …Unknown media type in type 'all/all'Unknown media type in type 'all/allfiles'Unknown media type in type 'uri/mms'Unknown media type in type 'uri/mmst'Unknown media type in type 'uri/mmsu'Unknown media type in type 'uri/pnm'Unknown media type in type 'uri/rtspt'Unknown media type in type 'uri/rtspu'Zpracování spouštěčů pro balík desktop-file-utils …Zpracování spouštěčů pro balík mime-support …Při zpracování nastaly chyby: openoffice4.0-debian-menus_4.0-9702_all.debNevíte někdo v čem je problém ? Nadávky a hloupé rádoby rady nechte stranou prosím. Děkuji

Odpovědi na otázku

Instalujete tento program z repozitáře (seznamu aplikací) ?

n stáhl jsem ho z Sourceforge Kdybych našel repozitář s verzí 4.0 byl bych rád ale nenašl. Starší by byli ale 4.0 nic

A máte stažené všechny aktualizace Kubuntu? Možná právě nemáte repozitář aktualizovaný. Na Lubuntu již verze 4.0 je .

aktualizace mam taky... když je dam zkontrolovat tak to hlásí že je vše aktuální. Kdybych přidal Lubuntu software center pomohlo by to ?

Ano je to možné.

sudo apt-get install openoffice.org a sudo apt-get install openoffice.org[sudo] password for alik: Čtu seznamy balíků… HotovoVytváří se strom závislostí Čtu stavové informace… HotovoBalík openoffice.org není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupnýpouze z jiného zdrojeE: Balík „openoffice.org“ nemá kandidáta pro instalaci

Tak že by byla chyba přímo na serveru openoffice.org ? S takovouto chybou jsem se ještě nesetkal.

LibreOffice nevyhovujou?Na Kubuntu 13.10 Saucy mám verzi 4.1.2.3 nainstalovanou normálně z repozitáře

no LO nepoužívam. Jsem už celkem dlouho zvyklej používat OOJak se dají instnout z repozitáře ? sudo apt-get install openoffice.orgsudo apt-get install openofficeani jedno mi nejde

mam taky 13.10 verzi

já z OO na LO přešel během jednoho dne zcela bez problému. Jedině v linuxu vždycky instaluju témátko Galaxy, aby LO vypadaly stejně jako dřív OO a taky jako oboje na Windows.

jinak z uživatelského hlediska je to prakticky totéž, rozhodně se nekonají překvápka ve stylu přechodu z MS Office 2003 na 2007. Mám dojem, že běžný uživatel by výměnu OO za LO poznal jen podle startovací obrazovky

Oni se teďka mydlej v nových a docela zajímavých funkcionalitách. Nicméně, není to nic, co by mělo být rozhodující.PrasatkoPee

A jednoduše - kliknout na setup.exe, jako to děláme my obyčejní lidé, to nejde? To se divím, na takovém perspektivním OS.

Tak to děláte strašně složitě, pořád něco potvrzujete, mlátíte do next next a nedej bože, aby chyběla nějaká knihovna. Jo a před tím vším si to musíte někde najít a stáhnout. Já napíšu co tak přibližně chci, vyberu si, kliknu na tlačítko instalovat a vše se mi vyhledá, stáhne a nainstaluje. V případě, že chybí knihovny, tak se dotáhnou. Samozřejmě, že si můžu dát tu práci a stáhnout si to ve zdrojácích a přeložit pro konkrétní sestavu, čím získám optimalizovaný sw pro svůj procesor, ale při dnešních výkonech procesoru a množství paměti je to celkem zbytečné.PrasatkoPee

a při aktualizaci si hlídat každý soft zvlášť a u spousty z nich ručně stahovat novou verzi a instalit ručně? Ne dík, mně se ozve Správce aktualizací a spolu s updaty systému se mi aktualizujou i nainstalované programy. O tom si windowsáci mohou zatím nechat zdát.

Mno jo, Ubuntu je nechutnej šmírák, ale pro nás lenochy ...PrasatkoPee

mám dojem, že Kubuntu nešmíruje, sestavuje ho totiž komunita a nepatří už mezi ofiko Ubuntu mutace. Takže tam ani nebyl takový ten našeptávač od Amazonu, nebo co to bylo v klasickém Ubuntu...

Myslim ze toto je ficura iba pre unity/dash. Staci do ubuntu doinstalovat ine prostredie a uz sa ta to netyka. Alebo sa mylim?

Open Office již dlouho nepoužívám.V současné době mám nainstalováno Libre Office Verze: 4.1.2.3 ID sestavení: 410m0(Build:3) z repozitáře (automaticky se aktualizuje již rok a půl).Používám Ubuntu/Lubuntu 12.04 Precise Pangolin LTS (verze s dlouhodobou podporou).

a je mi jedno, na čem píšu, je to kompatibilní se vším, a gratis, a také U 12.04LTS.

reinstaluj windows

A ty reinstaluj svůj mozek.

a nedalo by se to nějak spustit ? protože všude mi to hlásí že je OO nainstalovanej ale chybí mi k tomu nějco přes co to můžu spustit. Neni na to nějakej příkaz ? nebo třeba někde ve složce jestli neni soubor přes kterej bych to mohl spustit ?

rada z Askubuntu.com, pokud na OO fakt trváš (ale bez záruky, na 13.04 prý fungovalo):sudo apt-get remove --purge libreoffice*sudo apt-get cleansudo apt-get autoremovepaksudo add-apt-repository ppa:upubuntu-com/openoffice sudo apt-get update sudo apt-get install apache-openofficeale jak říkám, Libre vypadaj úplně stejně a nevidím důvod, proč nutně trvat na OO

Nevím, nešlo by v terminálu napsat scalc, swrite... Jestli to hlásí, že to tam je, tak by to mohlo nastartovat. (soudím tak podle letmé zkušenosti s instalací HOMAM 3 pro Linux, která taky neumí založit zástupce a volá se jménem spustitelného souboru...)