» Poradna » Počítačové sítě

Instalace OpenMedia Vault na iSCSI

Dobrý den, je možné nainstalovat systém openmediavault rovnou na iSCSI úložiště? Potřebuji to pro běh virtualizace (pomocí VirtualBox pluginu). Pokud znáte systém, který lze takto nainstalovat a bude podporovat běh virtuálních strojů, budu rád za doporučení jiného systému. Díky

Odpovědi na otázku

Pokud si přípojíš iSCSI disk, tak se Ti na PC tváří jako interní disk, Pokud to máš korektně nastavený tak ho můžeš použít třeba i pro virtuální mašinu

Předně ten stroj musí z něčeho nabootovat. V domácích podmínkách bude nejjednodušším řešením flashdisk, na kterém bude zavaděč a /boot oddíl.A všechno ostatní už může být na iSCSI.U virtualizace se to řeší typicky tak, že hypervizor je nainstalovaný na lokálních discích (třeba i SD kartě), má připojené iSCSI a na tom jsou pak virtuální disky.Vzhledem k zadání není možné dát konkrétnější radu.