» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace na hdd

Zdravím, Potřebuji nainstalovat Windows na externí hdd. Na internetu jsem našel návody jak na to ale žádný z nich nemůžu provést protože všechny předpokládají že mam funkční pc s win kde to můžu nastavit. Instalaci mám na usb, hdd v pc odešel a proto musím instalovat na externi. Ví někdo o nějaké možnosti jak nainstalovat Windows když mám pouze instalaci a externí disk? Díky moc za rady

Odpovědi na otázku

To nemáš 1500 Kč na nový HDD, alebo pár Kč dočasne na bazarový? Milujem takých, čo chcú lietadlo, ale nemajú ani na kolobežku. Na externý HDD dáš linux, alebo windows to go. Alebo ak sa externý dá rozobrať (odpojiť prevodník), použi ho ako interný.

Normální Windows na externí disk nedáš. Buď se spokoj s linuxem, kde přenosná a plnohodnotná instalace není problém, nebo si kup nový (nebo aspoň bazarový) interní disk.

To by ses divil, jak rychle "dáš". A včetně bootování. Viděl jsi už aspoň jednou v chodu ABD - Active Boot Disk. Přepychová verze Windows - určená hlavbně pro techniky MS - ale docela běžně dostupná je snad bootovatelná i z prádelního koše. Stačí je trochu něco nastudovat a nepronášet soudy, které nemůžeš dokázat.A "normální" Windows - jak říkáš - že nedáš. Nebuď labuť. Propašovat na médium driver, aby boot pracoval odtud, co chceš ty, a nikoliv odkud chce MS, není naprosto žádná věda. Stačí se jen podívat po netu.

pro BFU to celkem věda být může. Zvláště když se tu pak lidi ptaj, jak maj vlastně nabootovat z flash disku a nakonec ještě zjistíš, že tam to ISO jen nakopírovali...

Já vím. Je to pořád tatáž pakárna.

Připojit externí HDD jako interní jde obvykle velmi snadno

pokud to není prasečina jako ty nové 2.5ky od WD, které nemají uvnitř SATA disk, ale mají usb rovnou na desce.

to uz nejsou jen wd ale i adata, seagate atp. rekl bych uz vetsina disku. Dementi. Kdyz se disk podela tak se muze rovnou vyhodit protoze primo do pc se na diagnostiku nepripoji.

adata taky? Jsem myslel, že když nevyrábí HDD, ale berou je od jiného výrobce, tak že je jednodušší brát klasické SATA a přihodit vlastní SATA-usb redukci a dát to do boxu.Jestli je to takhle, tak to jsem s "hotovými" exteráky asi nadobro skončil a budu svůj přístup "box + interní disk" prosazovat i v práci až se zas bude něco kupovat.

Ahojte ja mam taky taky problem stejně jako vy mám Notebook bez harddisku a mám jenom externí harddisk a potřeboval by jsem nahrát Windows nebo když si koupím Bazoš nebo někde levný harddisk do notebooku A budete nahraný Windows bude mi to pasovat a rozjede se normálně noťas