» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace MAC OS - disk uzamčen

Ahojpři instalaci macOS High Sierra po vyvolaní recovery na iMacu Retina 5K a po naformatování a sloučení disků mi při instalaci nejde vybrat disk pro instalaci. Píše mi to že disk je uzamčen. Nevíte někdo jak na to?

Odpovědi na otázku

Zkus si tam nainstalovat Linux.

Nebo windows.

Windows tam bez Mac OS nenainstaluji a Linux tam nejde oficiální cestou vůbec

pred inštaláciou vyvolaj z menu disk utility a vyber repair disk permissions

ešte si daj pozor,aby si neinštaloval do recovery oddielu a disk pre OS mal korektný názov Macintosh HD

OS Mojave beta mi pře koncem instalace napíše "Nepodařilo se vytvořit před spouštěcí svazek pro instalaci APFS.

Peru se tady s tím už třetí den a pořád se mi nedaří.Nevím jak dat dohromady oddíly disku pokud je tam jen jeden je zamčen a pokud vytvořím nový instalace skončí chybou "Nepodařilo se vytvořit před spouštěcí svazek pro instalaci APFS."

ako vytváraš nový disk na inštaláciu ?

disková utilita + přidat do kontejneru svazek formát apfs

no nejak se mi to nakonec povedlo ale ten bordel a tech disku co už nejdou smazat pomoci diskove utility fuj

Ahoj,Mám stejný problém “nepodařilo se vytvořit předspouštěcí svazek pro instalaci APSF”. Poradí mi někdo, jak na to?Diky moc.

Mne se Mac líbí, ale nikdy bych si ho nekoupil kvůli MacOS. Prostě mu nerozumím a neovládám, a tím nemyslím uživatelské nastavení.Hledej na nějakém Mac fóru a spíš v angličtině.

Tak problém vyřešen, podpora Apple je výborná. Mac funguje. Pár příkazu přes terminál a je to.

Poradíte mi jak to vyřešit i bez toho aniž bych jim tam musela volat? Mam stejný problém. Díky

Dobrý den, nepodařilo se vám problém vyřešit? Právě řeším to samé a nevím si rady

Pokud kliknete na zamčený disk melo by se ukázat odemknout pod heslem správce což jr heslo macbooku. Pak by měla instalace jít ;).