» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Linux Mint

Potřeboval bych poradit s instalací Linuxu Mint 18. Skončím u hlášky "this device cannot do calls on its own. it is not a modem". Bootuji z USB flashky, která je v pořádku (odzkoušeno v ntb, kde se načte instalační obrazovka). Zkoušel jsem více flashek, různý usb porty i bootovaní z usb zip atd. Jedná se o starší (6-7? let) desktop, na kterém teď frčí Ubuntu, tuším verze 12. Přikládám video. https://1drv.ms/v/s!An2WtcJR0fJFibN_HYybpLMUeqsbBA

Odpovědi na otázku

Mne to nepripada ako instalacia. Toto vyzera ako keby ti preskocilo boot z usb,cd a zacalo bootovat normalne ubuntu z disku.

Předpokladem zdárné instalace je, že nejprve nabootuješ live. Pokud nejde z instalační flešky nabootovat live OS, je pokus o instalaci bezpředmětný...1. Pro přípravu inst. flešky použij https://rufus.akeo.ie/. Zvol správně schéma oddílu a typ cílového systému.----------------------------------------U starších sestav, pokud se instalace stále nedaří, často "zabere" nabootovat klasicky z DVD = sázka na jistotu.

Postupoval jsem podle návodu na linux-mint-czech.cz. Stáhnul jsem iso a přes program YUMI vytvořil instalační flashku. Ta je myslím v pořádku, protože pokud ji nabootuji na notebooku, tak se načte instalační okno Linuxu s dalším postupem. Na desktopu se tak nestane. Zítra vyzkouším to dvd.

1. Yumi rovněž používám a mám s ním zkušenosti - proto vím, že v určitých případech nelze použít - zkrátka .iso nenabootuje. Proto použij nikoli multiboot, ale samostatnou flešku + Rufus.2. Desktop, a starší k tomu, není NTB.3. DVD použij raději přepisovatelné (RW). Stažené .iso zkontroluj na SHA-1 (mělo by být samozřejmé!). 4. Vyzkoušej i 32bit .iso

Flashku si připrav přímo v Ubuntu pomocí příkazu dd. Je to mnohem rychlejší než přes nějaká klikátka, nebo můžeš iso bootovat přímo z disku pomocí Grubu a flashku nepotřebuješ vůbec .

Měl bys nějaký podrobnější popis jak na to?

Takže pro zkopírování na flashdisk:dd if=/mint.iso of=/dev/sdX bs=512kÚprava Grubu pro mint:http://git.marmotte.net/git/glim/tree/grub2/inc-l... Pokud chceš nahrát celý iso do RAM, aby jsi mohl celej disk naformátovat, stačí dopsat na konec řádku místo "quiet splash" "toram".

kdyžtak nejdřív zkus klikátko Unetbootin. Konzole je sice sichr, ale laik tam může udělat chyby a pak to může stát za to. Hlavně si zkontroluj MD5 součet toho ISO - jestli je v pořádku.

Matně si vzpomínám, že na starém PC jsem měl v BIOSu stejnou nabídku na výběr zařízení, ze kterého se bude PC spouštět. A bohužel USB-HDD neznamenalo usb flash disk. Instalaci použitím usb flashky nebyla na onom PC možná. Pokud se jedná o stejný případ, nezbyde, než si vytvořit instalační DVD.

já zažil i desky, co se tvářily, že usb boot z flash disku umí, ale nikdy na tom nefungoval. Bývalo to v době jednojádrových Athlonů apod.

Tak mě jeden PC s Celeronem D na PGA 478 bootování z USB zvládá.

Tuhle hlášku znám ze situace, kdy restartuju systém a mám připojený NB k internetu přes mobil a usb tethering. Jak jsi připojený k netu?

Kabelem.