» Poradna » Programy

Instalace DELPHI

Potřeboval bych poradit. Delphi mi chodí na windows XP pouze když mám administrátorský přístup, poradil by mi nikdo jak to nastavit v XP, aby delphi mohl na mem pc provozovat i nikdo kdo neni administrator a hlasi se na sebe jako user.

Odpovědi na otázku

A co presne ti na Delphi nechodi s neadministratorskym pristupem?Zrejme budes muset pro toho uzivatele nastavit pristup do adresare \Program files\BorlandJinak veskere debugovani programu a dalsi "vyvojarske" aktivity (registrace COM serveru, manipulace s DLL apod.) predpokladaji vyssi opravneni nez USER...

program naskočí ale nejsou vidět komponenty

Je treba z uctu, pod kterym bylo Delphi nainstalovano z registru z klice HKCU vyexportovat vetev Borland a naimportovat ji pro ucet, ve kterem chces Delphi provozovat.Dalsi moznosti je spustit instalaci pod uctem, ve kterem chces Delphi pouzivat a protoze je mas uz nainstalovane, zvolis pouze opravu indtalace. Ta doplni ty klice do registru take

variantu 1 jsem zkousel a nejde to. Nainstaluju to jako admin a pak potrebuju udelat ucet ktery nema admin pristup a tak jsem to nainstaloval pres nej ale komponenty stejne nejsou videt?zpusob 2 nevim kde hledat klice

Klice najdes v admin uctu pod:HKEY_CURRENT_USER\Software\BorlandVyexportujes celou vetev (pres pravou mys), prihlas se jako uzivatel, ktery tam bude pracovat a naimportujes