» Poradna » Web a internet

Instagram mi podruhé tento týden zabanoval vložení postů

Zdravím,spravuju internetový server o MMA, kde házím téměř každou hodinu nějaký příspěvěk ohledně aktuálního dění o MMA. V pondělí, když jsem však vydal příspěvek, tak byl bez textu. Tudíž jsem dal tlačítko upravit a napsalo mi to tohle :"Zkuste to znovu později""V rámci ochrany naší komunity jsme zavedli limit na to, jak často můžete na Instagramu dělat určité věci, například komentování. Pokud si myslíte, že jsme udělali chybu, dejte nám o tom vědět."Necelé dva dny (cca 1 den a 21 hodin) jsem tedy nic nemohl vydávat a pak se to už znovu rozjelo, tudíž jsem od středy opět začal vydávat. Dnes se mi to však před chvílí stalo opět, což mě už pořádně naštvalo, jelikož jsem okomentoval asi pouze jediný příspěvek za ty dva dny, co to šlo.Rád bych tedy věděl, zda to jde někde nahlásit nebo jak je možné se proti těmto opatřením bojovat, jelikož nedávám nějak moc lajků a prakticky vydávám pouze příspěvky.Každá rada se mi tedy hodí,děkuji//"Velká písmena používejte jen na začátku titulku a u vlastních jmen."//

Odpovědi na otázku

Bojovat se proti tomu nedá, je to megakorporace a nikdo netuší, jak mají ty algoritmy nastaveny, co jim vadí a co ne. Je potřeba si uvědomit, že na takové platformě máš svojí stránku (profil) pod kontrolou jen zdánlivě, ve skutečnosti ti ale nepatří a nemáš nad ním žádnou moc. Pokud chceš něco pod vlastní kontrolou, kde budeš pouze ty sám rozhodovat, co a kdy tam dáš, tak máš jedinou možnost, a to vlastní webové stránky na vlastní doméně. U Facebooku opravdu nikdo netuší, jaká jsou skutečná pravidla umisťování příspěvků a algoritmy mazání, blokací atd. a navíc se to nejspíš neustále různě mění. Takže spíš doporučuji se s tím smířit, protože žádné nápravy se u takových služeb nedovoláš.

nebýt závislý na kanálu třetích strano co je horší vlastní web + k tomu třeba mailový newsletter odběratelům ?

horsie je v dosahu. Na IG mas potencionalnu miliardu uzivatelov, neznamy web si musi budovat reputaciu postupne.

na aj tych jednoduchych opensourcovych forach sa da nastavit pocet prispevkov za nejaku casovu jednotku pre nejake user alebo globalne. Je to ochrana proti potencionalnemu spamu. Pokial si Instagram vyhodnotil ci zu algoritmicky alebo na zaklade ludskeho rozdhodnutia ,ze prispievas "prilis casto" ergo spamujes, tak moze a aj pristupil k takemuto rieseniu. No bojovat proti tomu mozes,ze si to s nimi vydiskutujes alebo zmenis platformu.