» Poradna » Mobily

Instagram - objem dat

Dá se nějak nastavit na Instragramu úspora dat nebo co způsobuje velké objemy?Dítě od známé tam má měsíčně okolo 100GB přes Wi.Fi a okolo 5GB přes mobilní data.. A prý na tom je jen párkrát za den a žádné videa tam nesleduje.To prohlížení fotek může fakt být tak objemný?

Odpovědi na otázku

To jenom fotky nebudou.

spíš by tam to dítě nemělo trávit 24/7 já ig nemám tak nevím kolik bere dat, 100gb je docela dost a z fotek by bylo tak pár set mb.

To jsou na 100% videa, fotkami není šance. Ale tady by spíš měli řešit dobu trávenou na IG, než data.

Prý to používá jako předlohy pro malování a hledání různých obrázků.Každopádně jsem teď na netu našel, že IG má v základu zapnuté přednáčítání videíí na Wifi síti ( a v diskuzích píšou, že se načítá třeba v rámci jedné stránky třeba 20 videií) ... Pošlu jí popis jak to vypnout a ještě je tam kvalita medii default jako nejvyšší. Tak i to se dá změnit na normální.. Uvidíme...

tím to být může no, třeba v YT aplikaci se videa taky v default nastavení přehrávali i v náhledu když jsem jen přejel prstem nebo na webu když najedeš kurzorem, pak jsem to jen zakázal přes wifi i data.

tak určitě
párkrát za den několik hodin a videa to néé

Než řešit nějakou spotřebu dat, kdy dnes na pevný net FUP není, tak spíše proč tráví tolik času na sociálních sítích."A prý na tom je jen párkrát za den a žádné videa tam nesleduje." - párkrát za den znamená několik hodin denně ve 2 intervalech, nebo jak?TikTok jsou pouze videa, přijdou mi i v lepší kvalitě (ale to se mi možná zdá, Insta nepoužívám), a ten sežere prý k 1GB/h, což je přes 3h denně. I ta hodina mi přijde hodně, na takové kraviny.

Párkrát, vlastně dvakrát za den, je vidět že si dělá přestávku na oběd 105 GB je vlastně více než 40 celovečerních filmů ve velmi slušné kvalitě. Všechny moje fotky, a že je jich mraky, od roku 2009 mají 46 GB