Inkoustové náplně - co s nimi?

Zdravím,

jak je to s inkoustovými náplněmi? Je to po vytisknutí takové náplně nebezpečný odpad nebo se může normálně vyhodit do koše?

Odpovědi na otázku

Znovu naplnit

Díky, ale to nechci. Mám s tím špatný zkušenosti - zanesly se mi trysky - patrně je to často šmejd, kterej má větší "kapičky", než se vejdou do trysek. Další asi polovinu náplně (original) jsem vypotřeboval na vyčištění trysek. Fuj.

Neví někdo odpověď na původní dotaz?

nektere firmy co delaj renovaci ink. kazet je vykupuji. ;)

Vznes tento fundovaný dotaz na ministerstvo životního prostředí......

Myslím, že když pohledáš na netu, tak fundovanou odpověď najdeš. Náplně inkoustové, pokud si vzpomínám, nejsou zrovna ekologický výrobek. V kazetách zůstávají zbytky, tak by se měly ekologicky zlikvidovat. Apropó, s naplňovaním doma jsou problémy, což je pravda, ale v některých prodejnách s PC je možno je dát k profesionální renovaci, kdy jsou na ně vystaveny i záruky. Bližší podrobnosti např. www.abel.cz ... Cena poloviční oproti koupi nové. Mám s tím celkem dobré zkušenosti.