Inicializace HDD připojeného pomocí konventoru "USB 2.0 to IDE & SATA"

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně inicializace disku. Dříve tento HDD byl externí, z nějakého nejasného důvodu odešlo usb napájení, tak jsem disk rozebral a připojil přes www.czc.cz ... disk v "tento počítač" nevidím, vidím ho ve správci zařízení a ve správě disků, tam je označen jako neznámý, když na něj kliknu pravým tlačítkem a dám inicializovat, tak mi vyskočí okno "Chyba dat (cyklická redundantní kotrola). Nevím co s tím, zkoušel jsem stáhnout program "EaseUS Partition Master" a ten mi disk ukáže, dám surface test a po 2min se celý program kousne a musí se ukončit přes správce úloh. Byl bych vděčný, kdyby mi někdo poradil co s tím.

Odpovědi na otázku

Zkusil bych disk připojit přímo k řadiči a napájení základní desky.

Ano. A bylo by dobre se pomalu pripravit na to, ze disk bude asi KO.

Už jsem ho nechtěl strašit.

Udělat RAW image disku například přes Active Boot Disc (live CD) a pak si s tím hrát.

O jaky disk se jedna? Do jakeho pocitace a kde je umisteno USB, do ktereho jej zapojujes?

Disk je Western Digital 3TB 3,5'' a připojuji ho do notebooku.

Tipoval bych, ze problem je v tom USB/SATA prevodniku.

Ok, tak já zkusím to zapojit normálně do PC. Je možný, že konventor nepodporuje disk nad 2TB, ale tím si nejsem jistej.