» Poradna » Programy

Informace o THOMSON DPL 912

Ahoj,v posledním týdnu se toto domácí kino s DivX dostalo do letákových nabídek několika obchodů, i na internetu se dá sehnat za cenu okolo 5000 s DPH, což celkem jde. Nevíte o něm něco, zvláště, zda vůbec zvládá titulky, a jak je na tom s českými. Pokud ho někdo máte, prosím, podělte se o své zkušenosti.Díky.

Odpovědi na otázku

www.stereovideo.cz

Kde tam něco máš k 912-ce????Jinak podle mě ty titulky to moc neumí, nicméně divx, xvid jinak v poho. Taky RDS to narozdíl o všech dostupných materiálů nemá...

Hmmm, tak absence titulků je velká škoda. Podle tohohle (http://www.thomson.cz/images/TNE/pdfcontent/au/... ) datasheetu by to to RDS mělo mít, přimo je tam i napsáno "station name", tak zkus ještě zapátrat, ale je fakt, že je to funkce, kterou by nemělo být třeba zapínat...Třeba to spraví pozdější firmware.

Firmware u této kategorie výrobku a u tohoto výrobce je celkem utopie  Nicméně ti titulky by snad nějakým softem měly jít na roubovat přímo do filmu,ale nevím čím

Tak teď jsem volal přímo do Thomsonu, resp. nějaká firma Novotný  jenž jsou techničtí guru přes elektroniku Th.,a odborník na kategori domácí kino mi  potvrdil s jistotou to že RDS není a ani nebude (třeba přes firmware ), prý je to dost častý dotaz. Co se týká těch titulků, tak říkal, že to zatím nezjišťoval, ale že vzhledem k tomu, že to má divx, tak by to mělo podporovat jak .srt tak .sub titulky... každopádně mě ty titulky nefungují

Tak se mi včera poprvé podařilo zobrazit titulky u filmu divX a dokonce s bezchybnou češtinouŠel jsem na to tak, že jsem si k Shrekovi 2 stáhnul titulky ve všech obvyklých formátech (txt,sub,srt) a hlavně jsem použil Shreka v divX nikoliv xvid a ono to funguje ! Jen musím ještě vyzkoumat, který ten soubor si to vlastně vzalo, ale osobně bych viděl ten klíčový moment v tom, že film musí být v divx,  a já předtím zkoušel s titulky jen xvid protože jiný jsem neměl k dispozici.Na můj vkus by ty titulky mohly být malinko větší, nicméně i tak jsou velmi dobře čitelné.

hele, rozveď to, jak tvý bádání dopadlo... Mám DPL930VD, ale řek bych, že je to skoro to samý, až na pár detailů...Rozhodně můžu říct, že jenom DivX nestačí, protože mám většinou jen DivX (4.x a 5.x) a titulky v SRT a znaky s diakritikou to při přehrávání většinou vynechá

Chce to trochu používat GOOGLE, mám stejný přístroj a naprostá spokojenost. Přehrává DivX a Xvid s českou diakritikou. Jediná podmínka je, že titule musí být ve formátu *.srt a musí jmenovat stejně jako *.avi. Př.: film se jmenuje "hovadina.avi" titule se musí jmenovat "hovadina.srt". Jednoduché, ne?