» Poradna » Počítačové sítě

Inet na notebooku při spuštěném pc

Zdravím.
Mám pc, zde mám zabudovanou wifi kartu, do které vede přes kabel do antény internet, dále mám sítovku. a zde je otázka, jestli by se dal rozchodit net na notebooku, kdybych propojil kabelem jednu sítovku v pc s druhou sítovkou v notebooku? V pc jsou xpčka, v notebooku visty. děkuji předem za odpovědi

Odpovědi na otázku

Na PC u wifi připojení zapni sdílení připojení k internetu, přenastaví ti to adresu eternetové karty, nastav si nějakou veřejnou IP (IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0). Na notebooku nastav odpovídající IP, brána bude PC, DNS opiš z wifi (IP 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, brána 192.168.0.1).

ještě bych upozornil, že ip adresu mám přidělovanou automaticky z dhcp serveru, btw. kde se nastavuje to sdílení připojení u wifi karty?

Na wifi to bude jediná změna, aby to šlo zapnout, musí být aktivní obě síťové karty.
Viz. www.mediafire.com ...

tieto IP su neverejne (preklep). na wifi musi zapnut DHCP, inak sa sice budu vidiet ale na net sa z ntb nedostane.

aha, ruce rychlejší než hlava adresy pro LAN jsou NEveřejné, tak to mělo být.
Na WiFi nic měnit nebude, protože ta funfuje do internetu, jen zapne sdílení (PC bude routovat a NATovat).
Na propoji k notebooku (Eth. na PC) by DHCP jet mohlo, aspoň nebude muset přestavovat když notebook připojí do jiné sítě. Ale i ručně nastavené to musí chodit.

heh, tak teraz som mal ja rychlejsie ruky ako hlavu :)
ano, myslel som ethernet, tam na ntb treba zapnut dhcp. No neviem, ja som to svojho casu na xp (SP1) skusal, a internet mi isiel iba v pripade, ak bolo dhcp. Ked som mal zadanu ip rucne, islo vsetko medzi pc a ntb, ale na internet z ntb sa mi nepodarilo pripojit.

img382.imageshack.us ... sitovky jsou obě aktivní, přesto tam nic takového na zapnutí nemám

Podivné. Jaké XP na PC máš? Pro nebo Home a jaký SP?

mám xp professional service pack 2

Já taky - seš administrátor?.
Jinak nevím co může být špatně. Vzdáleně to asi nespravíme Máš někoho, kdo by ti na to mrknul přímo u tebe?

hm, mam taky blby pocit, ze ti chyba nejaka sluzba, ale momentalne si nespomeniem aka :)
mrkni sa do sietove pripojenia-> wifi-> vlastnosti, ake protokoly tam mas nainstalovane.

wmware bridge protokol, protokol microsoft TCP/IP verze 6, protokol microsoft TCP/IP

neviem, ci tam nebude treba doinstalovat zdielanie suborov a tlaciarni. neviem to naisto, len tipujem :)

tak jsem zjistil, že jsem to sdílení měl zapnuté na sítovce v kompu, tak jsem ho vypnul, a na wifi kartě už to potom šlo zapnout, ale net pořád nejde.
Prosím o zkontrlování, jesltli je všechno správně nastaveno
wifi karta - automaticky přidělovat z dhcp serveru ( tady není snad problém, jinak to totiž nesmím mít nastaveno)
síť. karta v pc - ip: 192.168.0.1 maska podsítě: 255.255.255.0 brána a dns servery - nevyplněny
síť. karta v laptopu - ip: 192.168.0.2 maska podsítě: 255.255.255.0 brána: 192.168.0.1 dns servery: 10.133.19.19 , 10.133.0.11
z pc se na notebook pingnu , ale naopak ne

Já myslím, že lepší by bylo použít nějaký access point nebo router, to windows sdílení internetu je dost problematické a taky budete muset mít pořád zapnuté PC při práci na NB.

ja vím, myslel jsem to jen jako dočasné řešení, než si něco pořídím