» Poradna » Ostatní

Indikace zaostřování u Canon 450D

Do Canonu 450D se mi dostal prach na zrcátko. Dal jsem ho vyčistit a teď se mi v hledáčku nezobrazují zaostřovací body, které jsem dříve viděl. Jsem začátečník, fotil jsem předtím výhradně na automat. Teď se body nezobrazují ani v automatickém, ani v manuálním režimu. Volal jsem na HelpDesk Canonu, stálo mě to 80 Kč zkreditu, ale nebyli mi schopni jasně říct, v čem je problém. Podle jejich rady jsou zkoušel tlačítka vpravo nahoře vedle náhledového displeje, měnil jsem režim focení, ale k nápravě jsem nedospěl. Může mi někdo poradit, třeba jestli něco dělám špatně nebo mi něco poškodila opravna při čištění ? Budu velmi vděčný za každou radu. Jinak focení probíhá normálně, kromě chybějícího zaostřování se zdá být všechno v pořádku.

Odpovědi na otázku

Som fanda fotografie. Nemam (bohuzial) Canon 450D ale S3IS.
Tak konkretne neporadim, ale poviem, co by som urobil ja. Nevolal by som na HelpDesk, nepisal by som do poradne o pocitacoch.
Zobral by som tu neatraktivnu knizku zvanu manual a precital by som si to.

Ked sa citat neda, tak skus aspon na spravnom mieste :
www.digimanie.cz ...
www.digineff.cz ...
fotografovani.cz ...

alebo v anglictine :
www.dpreview.com ...
www.dcresource.com ...
www.steves-digicams.com ...

Ako fotograf asi tieto stranky poznas naspanat, takze neviem preco si sem zabludil.
Drzim palec.

Martine, díky za odpověď, ale trochu mi křivdíš. Nejsem fotograf, i když bych jím rád byl. Jsem jenom úplný začátečník a proto ani nevím, kde se ptát. Ten foťák jsem věnoval tátovi k Vánocům. Mrzí mně. že jsem ho předtím zkoušel a přitom se mi do něj dostal prach. Po odborném vyčištění se nezobrazuje ostření. Firma, která to dělala, bude mít otevřeno po Novém roce a nebere telefon. Pokud se týká manuálu, ten jsem pochopitelně prošel a nic jsem se tam nedozvěděl. Proto jsem to zkusil na HelpDesku Canonu, ale zbytečně. Věř mi, že nepotřebuji informaci o tom, že jsem blbec, ale spíš bych uvítal konkrétní radu.

Santini, mal by som Ti odpovedat: Tebe vobec nekrivdim, ja som odpovedal "Autor: lehky [82.113.45.xxx] "

Nic vo zlom, Ty si si splietol nie len poradnu, ale mas problem aj so svojim menom.

Ako som pisal, uvedeny model nevlastnim, ale konkretnu radu som dal. Uviedol som fora, kde Ti lepsie poradia, napr. www.digimanie.cz

P.S.
To "Drzim palec" myslim uprimne. Dufam, ze zobrazovanie ostrenia mas len niekde vypnute a uzijes si fotak v pohode.

Vsetko dobre v Novom roku.

Santini - promiň, ale na co máš Internet?
www.canon.cz, a stáhnout si manuál.
Kurňa, já jsem potřeboval manuál na starou kameru Sony - a v ruštině - trvalo mi to sice půl dne, ale manuál byl na světě.
A když si jenom představím, že bych měl kvůli tomu volat někam do Ruska, tak mě vomejvaj.

a ake poucenie vyplyva z tejto bajky ?

tato bajka hovorí o tom, že další z blbců, je fajka.

ano ! bingo !

Já bych to viděl na reklamaci. Pokud vím, tak zobrazení ostřících bodů nelze u 450ky vypnout, pouze při focení přes displej na žívý režim.

Ještě mne napadlo - ty body vůbec nevidíš, nebo neproblikávají při AF?