» Poradna » Web a internet

Import záložiek zo súboru .adr

Zdravím, na starom notebooku som používala prehliadač Opera. Exportovala som si záložky a teraz ich chcem dostať na nový notebook. Problém je, že sú v súbore .adr. Prehliadače MS Edge, Firefox, dokonca ani Opera neponúkajú možnosť importu súboru .adr. Nemôžem to riešiť cez synchronizáciu, pretože starý notebook mi úplne odišiel. Uvítam každú pomoc. Dík.

Odpovědi na otázku

Postup. 1. Použij starou Operu (12.18) https://portableapps.com/redirect/2. Vlož soubor .adr do jejího profilu.3. Vyexportuj záložky jako soubor .htmlTento soubor se záložkami už můžeš naimportovat do libovolného prohlížeče.4. Složku se starou Operou smaž. Hotovo.

Ďakujem za tip. Stiahla som si Operu 12.18. Ale ako vložím súbor do profilu? Nevyznám sa v tom.

Chvíľu mi to trvalo, ale už to mám. Podarilo sa mi importovať súbor .adr do Opery a exportovať do súboru HTML. Dík.

Ale jde to záložky importovat záložky a nastavení tam,to vybereš HTML a tam dáš pak dáš všechny soubory klik na to adr a hotovo.

Nebo taky ne. Která verze ti nabízí u importu HTML vybrat Všechny soubory? Píše 'ani Opera neponúkajú možnosť importu súboru .adr.', takže to asi zkoušela.

Všechny soubory dáš až když zadáš cestu kde máš ten adr uložený hotovo.Je to,tak jednoduché.

Neptám se na jednoduchý postup. ptám se na verzi Opery, kde ti to funguje. U výběru HTML souboru mi v poli Soubory typu nabízí jedině Firefox HTML Document. Hvězdičková konvence samozřejmě soubor .adr ukáže, načte, ale neimportuje.

Ani po zadaní cesty neponúka možnosť všetky súbory.

Ano, psal jsem to už ráno. Použij jednoduchý převaděč, např. tady. Výsledný soubor opera6.html pak načteš bez problémů.http://the-magi.us/stuff/opera-bookmarks.html

Dík. Ten převaděč tiež funguje.