» Poradna » Ostatní

Import ICQ uzivatelov do jabberu

Dobry den, zaujimalo by ma, ci sa da nejak zrealizovat importovanie kontaktov z ICQ do jabberu. ICQ ma s prepacenim serie svojimi vypadkami a tym, ze sa niekedy vobec nemozem pripojit, preto by som si chcel kontakty importovat do jabber uctu, ak to ide. ICQ nemozem kvoli praci odstavit, pretoze cez neho komunikujem s veducou. Viete mi prosim poradit? Dakujem!

Odpovědi na otázku

- ? ? ? To snad ne, co použít tu zbytečnost v dutině lebeční? V obou případech je architektura klient-server.
- vedoucí nečetla EULA a je "píííííp"!

to si mi pomohol... veduca ma zrejme licenciu u riti, to mi je jedno. Ale potrebujem importovat kontakty. Tak ide to ci nie?

uz som nasiel nejaky navod, idem na to

Jabber je implementací protokolu XMPP. Pokud nějaký server podporuje ICQ transport (vždy nějaká omezení), pak lze imporovat i kontakty, LEČ nijak nedokáže omezit výpadky serverů AIM! ! Je to naprostá zhovadilost!

Uz som to vykutil. Nasiel som navod na PSI. A asi mas pravdu, ja som myslel ze to bude fungovat ako ked volas z O2 do vodafone, ale to ide len O2->O2 a z O2 cez vodafone -> vodafone (cize z jabber uctu poslem spravu na ICQ cislo). Mylil som sa

Nejlepsi je pouzit na PC klienta, ktery zvladne oba protokoly. Na ICQckare si pouzivat jeden protokol a jaberisty ten druhej.

ICQ jde do Jabberu dostat pomocí tzv. transportů. Tento transport najdete v Service Discovery, kde posléze zaregistrujete svoje ICQ a heslo. Nevýhodou je pouze, že se vám přidají ICQ kontakty ve tvaru např.: "ICQcislo@icq.jabber.cz", takže je musíte přejmenovat.
Podrobnější návod máte zde: http://www.jabber.cz/wiki/Jak_zaregistrovat_IC... ...
Přeji hodně štěstí a hezký den MK

Pokud Váš Jabber server podporuje ICQ transport tak ano

Jednak to asi neuděláte z nativního klienta, ale bude třeba něco jako Miranda nebo Pidgin, na import historie zapomeňte.
Konkrétní návod jak postupovat a co funguje a nefunguje má každý server např http://www.jabber.cz/wiki/Jak_zaregistrovat_IC... ...

nasiel som navod ako to spravit cez klienta PSI. Uz mi to vali od vcera vecera. Ale aj tak dakujem