» Poradna » Programy

Import AVI z externího disku

Dobrý den. Mám takovýto problém. Přeinstalovával jsem Windows XP. V počítačové firmě mi zazálohovali data na externí disk a Winows přeinstalovali. Při nahrávání dat zpět do počítače odmítal systém Windows tak velká data zkopírovat zpět (jedná se o videosoubory AVI velikosti cca 4-24 giga). Zkouší to obejít přes Linux nebo další variantou je komprimace do MPEG, nahrát a pak zpět převést do AVI. Já bych rád však kdyby data zůstali v původní formě aby data program ve kterém byly zpracovávány (Pinnale 9) poznal. Nevíte někdo jak tento problém nejlépe vyřešit? Děkuji

Odpovědi na otázku

Nejspis tam ted mas na disku FAT32 a pred tim jsi mel NTFS.

To bude tim. Pokud opravdu, tak Vam nedoporucuji sluzeb tehle "odborniku" vyuzivat*.

Jestli je to tim, to poznate snadno: Soubory mensi 4GB zkopirovat pujdou, ale vetsi uz ne. Je take uplne jedno, o jake soubory se jedna, rozhoduje pouze delka.

Tady Microsoft v cestine popisuje, jak zmenit souborovy system na disku z FAT32 na NTFS:
support.microsoft.com ...
(Jde to i bez reinstalace. *Jako vyjimku z doporuceni bych byt Vami zvazil, jestli jim to nedojit vratit a nechat je to ZDARMA predelat... Je s tim spojene jiste riziko "pomsty" z jejich strany.)

Údajně to prý tím není. Na disk na který se to snaží natáhout je prý NTFS. Myslíte, že by něčemu pomohlo (nejsem znalec tak promiňte možná hloupou otázku) kdyby to zkusily stáhnout na počítač co má nainstalován Windows Vista a pak teprve na moje XP? Každopádně díky za adresu, může se hodit.