» Poradna » Mobily

IMEI k mobilu

Ahoj, sylšel jsem, že podle IMEI můžete zjištit co je to za telefon, ale na různých webech to bylo odlišný. moje IMEI 35424906172584.

Odpovědi na otázku

Ano, IMEI je unikátní kód, ale žádná globální databáze všech IMEI neexistuje, takže pokud nějaký web tvrdí, že ti zjistí co je to za telefon, tak lže.

no nie tak celkom, neviem aka je situacia dnes, ale volakedy platilo, ze prve trojcislie je kod vyrobcu, druhe 3 cisla bol model a zvysne unikatny kod. Cize sa dal zistit kod vyrobcu a kod modelu.

I kdyby to náhodou šlo (což jak píše JackBrno opravdu nejde), tak proč byste zjišťoval přes IMEI, co máte za telefon?

Asi to sám nepozná

Tak to určitě bude zase nějaká Čonga Xin Ting značka, která vypadá stejně jako iphone :)

Tak taková značka bude mít určitě někde udržovanou databázi

Připomnělo mi to článek, který jsem nedávno četl a bylo to na téma: Polovina dotázaných Američanů neví, jaký model iPhonu aktuálně používají.

A to je problém?Pravda, pamatuji si dodnes všechny modely telefonů, co jsem měl, nebo typové označení první základní desky v počítači. Dokonce i VIN prvního auta. Ale nějak netuším, k čemu mi to je.Telefon je spotřebka. Přestane to stačit, kupuju nový. Jestli měním iPhone 6 za 9 nebo whatever mě vůbec nemusí zajímat, zvlášť pokud patřím mezi ty, co chtěji prostě iPhone.

Nokia Lumia 520?

Také mi vychází Nokia Lumia 520