» Poradna » Web a internet

IMAP nefunguje přes WIFI

Ahoj, mám problém s připojením v outlooku a v mobilním poštovním klientovi, kde mám nastaven firemní mail přes IMAP a SMTP. Když se připojím přes mobilní data v mobilu, vše funguje na 100%. Když se připojím přes wifi. Mobil ani Outlook v mém NB nefunguje. Chyba 0x800CCC0E. Porty IMAP: SSL 993, SMTP 25 zabezpečení žádné. Doposud vše šlo na 100%. Jak píšu, nyní porty fungují pouze na dat. připojení. Nemůže být problém v nastavení wifi? Díky za rady

Odpovědi na otázku

ISP s největší pravděpodobností blokuje port 25. Zjisti, zdali tvůj smtp server podporuje port 587, který je určen pro komunikaci mezi poštovním klientem a serverem. Port 25 je primárně určen pro komunikaci mezi smtp servery navzájem, proto ho postupně začínají jednotliví poskytovatelé Internetového připojení blokovat.

Díky, ale nefunguje to. Zkoušel jsem změnit 25 na 587 u všech certifikátů SSL TLS včetně žádného, ale nejde to. Navíc mi nejde ani IMAP přes WIFI. Takže není problém jen v SMTP.....

Pokud nejde IMAP a SMTP, hledal bych problem v nastaveni firewallu, urcite ne v nastaveni wifi. Ledaze tim "wifi" mate na mysli wifi router. I jeho firewall by to mohl zahazovat.

Aha takže změna SMTP 25 zabezpečení žádné funguje! Přes wifi nejde pouze IMAP 993 SSL, vzápětí přepnu na mobilní data a 993 SSL normálně jede!!!Takže otřebuji vyřešit ten IMAP přes WIFI, není nějaká alternativa toho 993?

Alternativ je spousta, jenze kdyz ten IMAP na serveru bezi na portu 993, tak s tim nic neudelate.Ale skutecne neni duvod, proc by nekdo "cestou" blokoval port 993.

a není problém na firemním FW/Exchange? například u nás je to tak že se připojíš jen přes firemní mobilní připojení kde máš pevnou IP (a IT ji má zaregistrovanou) - pokud se pokoušíš připojit z jiné IP tak to prostě nejede - a je to záměrně