» Poradna » Programy

IMAP konta na viacerych zariadeniach.

Dobry den.Nasiel som si na nete rozdiel medzi POP3 a IMAP nastavenim v outlooku a to tak,ze pri IMAPe sa stahuju len hlavicky mailov zo serveru kde ostavaju nadalej.Mam 3 zariadenia s post.klientom.Takze chapem to spravne tak,ze ked vymazen spravu v jednom nezobrazi sa uz ani na jednom zariadeni?A ked napisam novu spravu tak ju najdem v odoslanych aj na zvysnych dvoch?Dakujem

Odpovědi na otázku

Tak. Ty odeslané ale musíš synchronizovat (nebývá to default).

Aha.A to sa nastavuje priamo v Outlooku?

Ano..IMAP nastavíš v Outlooku..na serveru(např. centrum.cz, seznam.cz) povolíš protokol IMAP

Pokud bude IMAP, pak je automaticky uvidí na všech zařízeních, na kterých má ten stejný účet a je úplně jedno, ze kterého zařízení tu zprávu odeslal.. Jen to musí být ten stejný účet a IMAP na všech zařízeních..

Ano,jeden ucet (mail) na 3 zariadeniach.Takze netreba nastavovat tu synchronizaciu v outlooku?Pojde to automaticky?

Ano.. Používám IMAP.. bez problémů.. Nikdy žádná ztracená(nebo smazaná) zpráva.. Naopak jsem si to kdysi zavařil debilním POP3--> používají jen neznalí hlupáci..

Moje zkušenost: Z počátku jsem byl z IMAPu nadšený, jak se vše krásně synchronizuje.Ale po prvních potížích na jednom zařízení se vše "rozneslo" na ostatní a drahocenné maily byly pryč! Ze všech zařízení i ze serveru - nenávratně! Pak jsem se pokorně rád vrátil na ten "zastaralý" POP - tam se to totiž už z principu stát nikdy nemůže...Data někde v cloudu = data v čoudu, a co je doma, to se počítá....Samozřejmě, kdo si mailuje akorát pubertální zprávy, tomu to může být celkem jedno (že o ně přijde)...

A ako to funguje s POP3 na 3 zariadeniach.Asi je to tak ze sa moze nezavisle mazat na kazdom zvlast,ale da sa nastavit aby na vsetkych boli vidiet odoslane ,kvazi jednu zlozku s odoslanymi z kazdeho z troch zariadeni?

pokud mas POP3 tak se ze serveru jednosmerne stahuje jen slozka Dorucena posta. nic jinyho. Odeslana je na kazdem zarizeni zvlast, dorucena je na kazdem zarizeni zvlast. Slozky mas vsude jine jak si je udelas.Ja mam ne nekolika zarizenich IMAP a kvuli zaloze a jako pojistku mam na uctu google nastaveny pop3 stahovani daneho mailu.. V Gmailu je to pak jako zvlast slozka a i kdyz tam nechodim vim ze mam zalohu vsech mailu z kazdeho mailboxu.

Pokud nastavíš na POP3, pak to, co odešleš z jednoho zařízení, neuvidíš v odeslaných na druhém zařízení.. i když půjde o stejný účet.. V tom je ta nevýhoda POP3.. je to zastaralý protokol..

Výhoda POP3 je že stahuje maily ze serveru a může je odtamtud taky hned nebo po nějakém čase automaticky mazat a tím zajistit aby se nepřeplnil mailbox.. Spravuju hodně uživatelů mailu a můžu ti říct že IMAP je pro některý lidi doslova peklo. Furt je to plný.. nejsou schopný určit kde a co mají mazat, různý zařízení si tam přes IMAP dělají různě pojmenovaný složky a ty plněj mailama.. Typicky Apple zařízení pokud je jedno česky a druhý anglicky.. Inbox a Doručená počta.. Sent, odeslaná pšta a sent items.. prostě bordel. A pro některý lidi je jakákoliv velikost mailboxu prostě malá.. Zlatý POP3, nechávat maily měsíc aby to na mobilu přes imap bylo vidět a je klid.

Aha,takze to ide aj tak,ze na jednom PC bude POP3 ktory sa bude "starat"aby sa server nezaplnil a po case bude maily mazat ale stale bude zaloha na HDD a ostatne pojdu na IMAP?Ale zas na nich nebude vidiet odoslane z toho pop3 compu nie?Uz mi ide s toho hlava kolem

ano.staci si proste pamatovat ze IMAP procuje primo na serveru.. pres IMAP proste vidite presne to co je na webmailu a taky tak pracuje.POP3 proste jen dela to ze stahuje z toho webmailu jen obsah zlozky Dorucena posta (resp jen nove zpravy od minuleho stahovani). Stahuje a nic nedava zpatky. Odeslana posta je jen na lokalnim pocitaci a nemate jak ji distat zpatky na server.

Dik za vysvetlenie,uz mi to je jasne

Tak ona se da vyrobit takova kombinace obojiho... POP3 na stahovani posty* a IMAP4+SMTP na odesilani posty. Pri odesilani lze zvolit jaky ucet v postovnim klientu postu odesila (i pri reply) a pres IMAP4 pak synchronizovat odeslane emaily do vsech zarizeni.* POP3 z jedne schranky na vice zarizeni je obcas docela pruda, jelikoz vetsina serveru nenecha pod jednim uctem najednou prihlasit vice klientu a pri 3 zarizenich a stahovani posty treba co 5 minut se uz da celkem snadno trefit do problemu. Takze resenim je kopirovani posty do vice schranek uz primo na serveru a proste co zarizeni to samostatna schranka.Pochopitelne takovyhle harakiri ti asi jen tak nejaky postovni server nedovoli, takze to znamena i vlastni postovni server.MS boys samosebou budou tvrdit, ze idealni a jediny super je Exchange, ale za me proste neni zadny snadny zpusob, ktery by byl idealni pro pouziti jednoho emailu na vice zarizenich, tak aby: - bylo vse dostupne offline - bylo vse zalohovane - bylo vse synchronizovane, ale zase blbuvzdorne, ale smazani na jednom zarizeni nesmazalo postu na vsech zarizenich - bylo vse snadne na konfiguraci - bylo vse bezpecne a aby postu nesmiroval kazdy nahodny kolemjdouci - to bylo multiplatformni (win, un*x, mac)Takze nakonec to stejne sklouzne ke kompromisum - webmail, imap4, pop3, cloud

Ano, chápeš to dobře. Synchronizují se všechny složky, takže na všech zařízeních vidíš to samé.