» Poradna » Programy

ImageCreateFromPng

Zdravím,práci s obrázky moc neumím, tak se předem omlouvám. Vytvářím náhledy k fotografiím. Mám dva formáty jpeg a bmp. K jpeg mám tento skript:<?php$size=getimagesize($_GET["filename"]); $type="jpeg";  header("Content-type: image/jpeg");$sir=$_GET["width"];$vys=$_GET["height"];$im = imagecreatetruecolor($sir,$vys);$res_im=imagecreatefromjp eg($_GET["filename"]);imagecopyresampled($im,$res_im,0,0,0,0,$sir+1,$vys+1,$ size[0],$size[1]);imagedestroy($res_im);        imagejpeg($im);?>Toto mi funguje, ale pro formát bmp již ne. Existuje nějaký podobný způsob jak udělat náhled pro bmp? Díky

Odpovědi na otázku

Docela dobrý dotaz na zmatení - v titulku se ptáš na formát PNG, ukázku v dotazu máš na JPG, ale jde ti vlastně o převod formátu BMP. ImageCreate funguje jen pro formáty JPG, GIF a PNG. Formát BMP na web nepatří...

No jó, vůbec jsem si to neuvědomil, už jsem z těch kódů nějaký mimo. Ale jak jsem psal, moc práci s obrázky neumím. Dobrá, rozumím BMP na webu nepoužívat. Díky