Image disku + NAS

Ahoj,chtěl bych se s vámi poradit ohledně dvou věcí.1) jaký byste doporučili nástroj na vytvoření image disku? moje představa je taková, že bych na NB vytvořil image na stávající disk (je to možné, pokud je minimálně z poloviny prázdný? byla by to jedna partition a image by se vytvořila na jinou partition stejného fyzického disku) pak bych tu image zkopíroval na USB disk. vyměnil bych v NB HDD za nový. a teď co? je možné image na novy disk obnovit z USB disku? a tak mě ještě napadá, půjde vůbec instalace windows ze starého disku na novém disku?2) chtěl bych koupit NAS, který by měl mirroring kvůli zvýšené jistotě pro omezení ztráty dat. jaký NAS koupit? chtěl bych, aby měl co nejvíce funkcí, které zatím nevím, jestli využiji. co bych určitě chtěl je: - nějaké automatické zálohování na tento NAS - mám smart TV, takže bych chtěl pouštět filmy z NASu, takže DLNA? - měl by mít tichý chod - existují NAS s WIFI?Díky moc

Odpovědi na otázku

1) Kup si rámeček na 2,5" HDD, adjustuj tam starý HDD, do NB dej nový HDD a pomocí Acronis překopíruj na nový disk. V tomto případě nemusí být funkční USB3.Rychlejší je dát oba HDD do desktopu, přece jenom je SATA rychlejší než USB.2) Některý z rodiny Synology DS214/215 podle požadované rychlosti. Pro domácí použití bohatě vyhoví DS215j. Dovnitř 2x HDD WD RED.Připojit NAS přes wifi je nerozum.Jednak je nějaký sw pro zálohování možno nainstalovat od Synology, jednak se mi (z těch zdarma) osvědčil Cobian Backup.

1/ su to nastroje vo win - disk na obnovu - bitova kopia disku obe veci sa ti teoreticky zmestia na jeden externy disk2 / A/ lepsi router ma USB na ktory sa da pripojit disk a ten je tak cez wifi dostupny B/ Seagate 2-bay Personal Cloud NAS, pripojis do lan a je dostupny cez wifi C/ Nie len Seagate ale aj Samsung, WD ponukaju tkzv. Wireless Hard Drives