» Poradna » Web a internet

Ilegalita sťahovania: Pravda alebo zastrašovanie?

Zdravím,EÚ schválila zákon o sťahovaní. Máme sa začať báť? Ja som si myslel že malé ryby nebudú zatvárať ale vyzerá to tak že torrent účet mi bude asi k ničomu. Čo si myslíte vy, je dôvod sa báť? Keby mali zatvárať, tak pol republiky už za sťahovanie sedí. Je vláda schopná trestať takú blbosť?Vyjadrite prosím svoj názor, som zvedavý čo si o tom ľudia myslia. :)

Odpovědi na otázku

Ja som to čítal. Ja sa len pýtam na názor, či naozaj je vláda schopná trestať obyčajných ľudí, len pre sťahovanie filmov. Podľa mňa je to obmedzovanie internetovej slobody.

Normálně bych ti tu napsal právněfilozofický rozbor internetové svobody, ale vzhledem k tomu, že jsi nedovzdělané pako, tak ti jenom řeknu, že podle tebe možná. Podle mě by ses měl dovzdělat a vytáhnout hlavu z té pirátské p*dele ve které jsi. Je jedno jestli stahuješ nebo ne (a je mi to jedno, nesoudím), jenom říkám, že člověk, který si myslí, že stáhnutí filmu je důkaz svobody je kretén. U člověka, který napíše, že "EU schválila zákon" a četl o tom jakýkoliv článek to platí ne dvojnásob ale desetinásob.

Seš blbej jak tágo.

No obyčejní lidi kteří stahují placená autorsky chráněná díla bez placení je kradou a jsou to obyčejní zloději ... .

To tvrdi kto?

Morálka

A co je moralne rozhoduje kto? Zabavny priemysel a kupeni politici?Kopirovanie nie je kradez ani pravne ani lingvisticky a ani nikdy nebola.Je to iba ucelova propaganda za mnoho milionov dolarov.

nekradnu, ale pachaju inz trestnz cin300/2005 Z.z.ZÁKONz 20. mája 2005TRESTNÝ ZÁKON§ 212Krádež(1) Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní aa) čin spácha vlámaním,b) bezprostredne po čine sa pokúsi uchovať si vec násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia,c) čin spácha na veci, ktorú má iný na sebe alebo pri sebe,d) takou vecou je vec z úrody z pozemku, ktorý patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, alebo drevo z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, alebo ryba z rybníka s intenzívnym chovom,e) čin spácha na veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu, alebof) bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.Štvrtý dielTrestné činy proti priemyselnýmprávam a proti autorskému právu§ 283Porušovanie autorského práva(1) Kto neoprávnene zasiahne do zákonom chránených práv k dielu, umeleckému výkonu, zvukovému záznamu alebo zvukovo-obrazovému záznamu, rozhlasovému vysielaniu alebo televíznemu vysielaniu alebo databáze, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1a) a spôsobí ním väčšiu škodu,b) závažnejším spôsobom konania,c) z osobitného motívu, alebod) prostredníctvom počítačového systému.(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.(4) Odňatím Ukázat celý příspěvek

Stahování pro vlastní potřebu je v ČR naprosto legální. Každý stát EU má na vybranou: Buď zavede výpalné a stahování bude legální, nebo výpalné nezavede, (Německo) a pak může stahování trestat. ČR si zvolila první variantu. Takže na jalové tlachání nějakých rádoby právníků se klidně vykašli. Stahování pro vlastní potřebu je u nás stále legální. (POZOR! Sdílení, čili stahování přes torrent už ne!)

Zase kecy místního zlodějíčka. Stahovat můžeš legálně max filmy a hudbu, placené programy a hry už nikoliv. To že ty kradeš a ještě se tím chlubíš je tvoje věc, ale nenabádej k tomu další. Udal jsem tě už na MS, tak bych si bejt tebou dával bacha, co kde píšu.

Záleží na tom, co a odkud stahuješ, jakého máš ISP, (Zda cenzuruje, šmíruje a žaluje, nebo ne) a jaký požíváš O. S. Widle, plné spywaru a backdoorů plus Ouvej tů tů a jeho kámoši jsou rizikové faktory.

EÚ schválila zákon o sťahovaní. - a na to jsi přišel kde? 1. EU neschvaluje zákony. 2. EU vydává směrnice a nařízení (nebudu tu popisovat postup, najdi si ho na wiki, není to samé jako vnitrostátní zákony). 3. To co myslíš je rozhodnutí SDEU - soudního dvoru EU. = soud, který nevydává ani neschvaluje zákony. 4. To rozhodnutí je důležité, ale ještě není jasné jaké bude mít dopady pro ČR. 5. Toho člověka, který žaloval v tomto případě, by piráti měli pověsit za koule do průvanu, protože ten blb nechtěl platit za prázdná média malý poplatek 6. Vzhledem k tomu, že dost pirátů nadává na poplatky za prázdná média měli by se sami pověsit za kule do průvanu, protože to jsou kkti. 7. Můžu se zeptat kolik ti je a proč nemáš do háje základní vzdělání o EU a jeho legislativním procesu? 8. Jo to, že jsi napsal "EU schválila zákon" je pro mě důkaz tvé neznalosti nebo absolutního ignoranství. 9. dovzdělej se.

Sdny dvor rozhodol o nesulade, v tom mate pravdu.U nas ale bol pripad, ked firma prisla do SOZA (u Vas OSA) doniesol konkretne CD so zalohami firemnych, ktore si mohli overit. Ziadal vratit poplatok za tie konkrtene CD, odmietli, lebo ich to vraj prilis zatazuje administrativne.... Bolo(je) to podane na sude....

Preco zneho vsetci robite nevzdelanca. A co ze sa nezaujima o EU a jeho legislativu. Nevie ako funguje a podobne. Zato ze si to dajme tomu ty studoval, sa tu budes povysovat? Nemozes mu normalne odpovedat jednoducho a strucne? Ja sa napriklad tiez doteba nenavazam ze nevies programovat CNC (konkretnejsie SIEMENS) alebo nevies popisat celu strukturu automobilu aj s funkciami. Ci nakoniec vies z hlavy napisat Fe3C diagram popisat ho a len tak strucne vysvetlit oco ide? Dovzdelaja sa mu mozes napisat ale trocha menej arogancie do spravy...

Já jsem slyšel na diskusi názor, že piráti umístí servery do džungle na nějaký pustý ostrov v oceánu a spojení budou mít přes vlastní satelit. A v laguně budou plavat nahé krásné domorodé ženy.

další milovník plavajících žen Jaký máte příbuzenský vztah?

Bratr + otec

Torrent účet Ti je k ničemu už teď, protože přes torrenty nestahuješ ale sdílíš a to je na levačku odjakživa ...

To je fakt, lebo pokial viem, v okamihu stahovania cez torrent aj ty ponukas obsah, ktory stahujes. Neviem, ci sa to da vypnut, do torrentov nevidim....

Ministerstvo kultury, pod které autorské právo spadá, nechce na českém zákonu v dohledné době nic výrazněji měnit. „Již nyní můžeme sdělit, že o odstranění výjimky umožňující pořizovat si rozmnoženiny pro osobní potřebu, praktikované v naprosté většině států EU, rozhodně neuvažujeme,“ říká ředitel ministerského odboru autorského práva Pavel Zeman s tím, že by šlo o krok v neprospěch uživatelů.Upozorňuje přitom, že dnes lze jen těžko chtít, aby každý vždy s jistotou rozeznal, co je nelegální zdroj. Zvlášť, když se stále více rozmáhá i nabídka hudby, filmů a seriálů zdarma. „Něco takového by bylo jen těžce vymahatelné,“ připouští také Žikovská.http://byznys.ihned.cz/[id]=62020760

korekce odkazuhttp://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-62... jak je uvedeno v posledním odstavci, bude těžké rozeznat pro koncového uživatele legální a nelegální zdroj.

A mě by hlavně zajímalo kdy začnou trestat ty opravdové "piráty". Tj ty lidi co si koupí tu placku, udělají rip a nahrají to na web. Někdy se takhle dostane na web film před jeho premiérou. K takovému filmu má přístup jen omezená skupina lidí. To je sakra takový problém najít z nich toho kdo opravdu porušil zákon a bez svolení to dal na web?Nebo kdy přijde zákon který zakáže tvorbu špatných filmů? Nebo alespoň vracení peněz z filmů co byla taková slátanina a humus, že po prvních 5ti minutách to přetočíte o kus dál zda je to tam už zajímavější, a po cca 10ti minutách film vypnete a ani ho nedokoukáte protože je to neskutečná blbost.Až tu bude toto co jsem popsal tak mi nevadí že bude i trestné stahovat filmy. Ale abych se tak vrátil k původnímu dotazu. Docela mě zajímá jak tuto větu: "členské státy by měly zákonem zakázat možnost pořizování soukromých rozmnoženin z neoprávněného zdroje" chtějí zapracovat do zákona. Hlavně ten "neoprávněný zdroj". Jak má člověk poznat neoprávněný zdroj? To jako veškeré stahování z webu bude trestné? A co třeba takové voyo? Nebo jen stahování zdarma bude trestné? A co pak třeba takové hellspy, kde si musíte koupit kredit aby jste mohli stahovat, tj zde stahujete za peníze. To to jako bude legální? Nebo udělat prasárnu a do zákona vypsat weby, kde je legální tvorba soukromých rozmnoženin. A nedej bože někdy v budoucnu až tu bude chtít vysílat třeba hulu, tak bude muset čekat rok (nebo i déle viz ten zákon o jmenování vysokoškolských profesorů, které stále jmenuje prezident a už snad dva roky nejsou schopní vyměnit jedno blbé slovo - prezident za ministra školství nebo předsedu senátu, nevím na koho to chtějí předat) než naši zákonodárci upraví zákon a přidají tam ten jeden web. A proč o tom píšu, protože nesmíte zapomenou že i blbé bufferování v paměti je "soukromá rozmnoženina", jinak je trestné už nyní i toto sledování.Jako Ukázat celý příspěvek

Ved prave, ked sa na to pozries blizsie, uvedomis si, aky je ten zakon absurdny.

Hele a co bys pak řešil, kdyby pochytali uploadery? Na koho by sis stěžoval potom, že Warfora jsou prázdné a zase někdo porušuje Tvoje práva a svobody, protože není co stahovat?

Pravo a sloboda su porusene uz vtedy., ked zacnu trestne stihat niekoho, kto za ucelom podelenia sa o informaciu na ten net danu informaciu dal. Ak neuzavrel so subjektom od ktoreho informacia je ziadnu zmluvu o nesireni, tak kriminalizovat takyto cin je znakom totality.

Přiznám se že tomu cos napsal moc nerozumím, ale fakticky je to tak, že když sis něco koupil, tak se tím k něčemu zavážeš, ( uzavíráš dohodu se subjektem, chceš-li, i když očekávám blábol typu "nic jsem nepodepsal, nic nedostane" ) máš to napsáno na každém blbém CDčku, takže buďto to dodržuj a "neděl" se o "informace" a nebo pokud s tím nesouhlasíš, tak se o ně poděl, ale nevykládej že je to košer ...

Jednostranný diktát není dohoda.

Jak se to vezme. Pokud já někomu řeknu i přes jeho námitky, "jsme dohodnuti" je to dohoda. Pokud mi to řekne někdo jiný, je to diktát z jeho strany.

Ale houby, nikdo Ti nic nediktuje, máš možnost buď souhlasit nebo nesouhlasit. Ale ty bys kradl i kdyby to bylo za korunu, soudruh Tě to tak naučil ....

A co naučil soudruh tebe? Že si můžeš beztrestně stanovit lichvářskou cenu a řvát jak protrženej, když ti ji někdo po právu odmítne zaplatit a nakoupí jinde levněji?

jaký jednostranný diktát? vždy máš možnoust nekoupit = nepřistoupit na podmínky. Když půjdeš do Tesca, taky se tam budeš rozčilovat že 1,50 Kč za rohlík je jednostranný diktát a ty se hodláš domluvit na ceně 0,10 kč a pokud na ni nepřistoupí tak rohlík ukradneš?

Ne, on si ho za 1.10 pojede koupit do Německa, tak on "vydrbává" se státem ( ale hlavně sám se sebou )

Zavirovat a basta.

Už vidím, jak se mi Linux z virů podělá

Tento typ zmluvy akoby z oka vypadol nekalym obchodnym praktikam, kde je malymi pismenami napisane, ze vsetky spory rozhoduje rozhodca, ktoreho si urci prva strana. A zabavny oriemysel si kupi zakon, ze taketo uzatvaranie zmluv bude platne. Ale potom nech stihaju toho, kto to porusil, akym pravom sikanuju tretie strany, co si nic nekupili a ziadnu zmluvu neuzavreli? Cize poziciam si auto, uzatvorim zmluvu, ze auto nepoziciam tretej osobe. A ked to urobim, tak nebudu sankcionovat iba mna ale aj tretiu stranu, ktora s pozicovatelom nie je v ziadnom zmluvnom vztahu? Divne. Potom tu mame fakt, ze cely rozvoj civilizacie stoji na kopirovani a napodobnovani, zrazu sa objavi niekto, kto si kupi zakon, ktory zo 70 percent populacie urobi kriminalne zivly a este sa najdu taki, ktori sa z toho budu tesit.

Já nevím, já jsem tam nic o nějakém rozhodování nikdy nečetl, já tam vždycky četl že veřejné šíření a kopírování je nezákonné ... Že chce někdo postihovat ( Ty tomu říkáš šikanování ) někoho, kdo si nic nekoupil, neuzavřel řádnou smlouvu a chtěl by "to" používat Ti přijde divné? Mi ani ne ... V půjčovně aut mají někde vysloveně napsáno že jej nesmíš půjčit třetí osobě? Ne? Co zase řešíš? Zase úplně o něčem jiném co? Já skutečně neznám nikoho ( myslím osobně ) kdo by se radoval ze stavu, který je momentálně platný, to mi věř ...

Comu si nerozumel? Keby pozicovna aut urobila s tebou zmluvu, ze to auto nesmies pozicat tretim osobam. A ty ho pozicias mne. Od koho bude pozicovna vymahat sankcie za oorusenie znluvy, od teba alebo aj odo ma, hoci som s nimi ziadnu zluvu neuzatvoril.?

Proč bych Ti měl půjčovat auto, které jsem si půjčil a smluvně potvrdil že ho nikomu třetímu nepůjčím? Tomu celkem nerozumím. Nicméně tak to ( pokud vím ) v půjčovnách není, takže sekundárně nerozumím tomuto nerelevantnímu příkladu ...

Ty rozumies velmi dobre, iba sa stale vyhybas priamej odpovedi a snazis sa siliu mociu prekrutit fakty.

Podla mna nemas pravo pozicat auto tretej osobe. Tak ako nemas pravo povedzme prenajat tebou prenajaty byt tretej osobe, ak to mas aj v zmluve uvedene. Ja vsak budem vymahat skodu od teba, nie od tretej osoby. Resp. mozem, ak nedokazete, ze tretia osoba nevedela, ze prenajimas uz prenajaty byt.

Ked podpises zmluvu o nepoziciavani auta tretim osobam, tak samozrejme, ze nemas pravo to auto pozicat. Ale v pripade porusenia tejto zmluvy bude sankcionovana osoba, co zmluvu podpisala, nie tretie strany.

Já nevím, já jsem tam nic o nějakém rozhodování nikdy nečetl, já tam vždycky četl že veřejné šíření a kopírování je nezákonné ...Presne tak. Ale to plati iba pre toho, kto si ten nosic kupil.

To, že se darebáci, jako ty a tobě podobní ze současného stavu neradují, je jedině dobře.

když už se tu mluví o kradení, tak mně třeba přijde jako pěkné okrádání to výpalné, které je vlastně založené na presumpci viny.Pokud OSA dostane poplatek i za médium, na které si dělám zálohu systému, nebo svoje fotky z dovolené, tak je něco špatně.Druhá věc je, nakolik ty SD ripy filmovým společnostem škodí... Takový člověk si buď následně koupí film na origo médiu v lepší kvalitě, nebo konstatuje, že je to kravina a v takovém případě by si ho stejně nekoupil.Samozřejmě ty plné DVD a BD ke stažení je jiná věc...

Výpalné je jednoznačně špatně, stejně tak jako je špatně OSA a jiné, jí podobné samozvané společnosti, to je bez jakékoli diskuse. Proti TV ripům nemám vůbec nic. Veřejnoprávní TV si platíš a komerční TV je pro tebe zdarma, živí je reklama. "Samozřejmě ty plné DVD a BD ke stažení je jiná věc..." ... a o tom to je.

tak já měl na mysli i tzv. DVD ripy - vyjde film a hned máš na share plno ripů ve stylu 800 MB 720x400 nebo i méně, semtam se mihne něco jako 1,5 GB 720x400 nebo i těch 720p. Ale podle mne nejvíc lítaj ty SD ripy, protože na rychlé shlédnutí to stačí a nemusíš sosat 4 GB abys zjistil, že je to hovadina a že to za to nakonec nestálo.

Ten DVD rip tam nemá co dělat ať už je kvalita jakákoli. V hospodě si taky neobjednáš jídlo ( každý normální člověk ví co má rád a co rád nemá ) abys do něj dvakrát dlubnul a vrátil ho s tím, žes nevěděl že to vlastně vůbec nemáš rád a neočekáváš že Ti někdo vrátí peníze. Si vzpomeň jak to bylo počátkem devadesátých let na burzách. Týpek tam prodával VHSky, tys neměl ani minimální informace ( narozdíl od dnešní doby ) o čem to je, zjistil že je to kravina a ani Tě nenapadlo to jít vrátit, protože jsi věděl že by se Ti akorát tak vysmál.

ale zase si tu kazetu pak půjčovala půlka školy

Jistě, jenže to byla doba kdy o Copyright nevěděl ani ten člověk, ani legislativa a každý to měl na háku

V hospodě, pokud zjistíš, že jídlo není k jídlu a vrátíš ho, máš ze zákona nárok na vrácení peněz. A pokud budeš, čirou náhodou, samozřejmě, vlastnit průkaz ČOI, můžeš těm blivajzníkům napařit i tučnou pokutu! Škoda, že podobná instituce neexistuje i na autory 99% ,,uměleckých" děl!

Dnes se filmy točí nudle pro kina s poměrem stran tuším 2.35:1 nebo 2.25:1. A jelikož ripéři jsou zvyklí dělat čtvercové pixely a bez černých pruhů, tak SD ripy mají na výšku 300p nebo 320p. Takové ripy jsou nejrozšířenější akorát tak u zabržděnců a pobůchanců například na cztorrentu, protože cztorrent má zakázány nízkobitratové 720p a 1080p ripy, které jsou mimochodem o hodně kvalitnější a to jednak skrz použitý kodek x264 a jednak skrz rozlišení, ve světě jsou nejrozšířenější právě nízkobitratové filmy (jednak kvůli kvalitě a jednak kvůli nízké velikosti - 720p do 1GB a 1080p 1 GB - 2.5 GB) - a jelikož jsou nejrozšířenější, tak jdou i nádherně stahovat, běžný 1080p film máš na 50 mbps připojení stáhlý z torrentu z kickass.to za 12 minut...

Nechápu, co s těmi filmy tolik naděláte. V TV dávají jeden film přes druhý, tak na co to ještě stahovat a koukat stále dokola na nějaké ptákoviny.

To máš naprostou pravdu s tím, že v TV je toho tolik, že to nemůžeš tačit ani všechno sledovat, ale vohnoutovi přece vůbec nejde o ten film. Vohnoutovi, jde o soutěžení v tom, že bude ten film mít z "warka" stažený dřív než Franta "odvedle" bez ohledu na to o co jde, kvalita je mu úplně ukradená a v neposlední řadě jde vohnoutovi o to, aby mohl zuby nehty a hlavně nahlas obhajovat, že on nic, on muzikant, on přece jenom stahuje, tak "vo co go"

Třeba takovej joint, ten musí furt na něco čučet i když brouzdá po netu:http://jointuvweb.tk/files/zelinar.jpga též musí stahovat a sdílet o sto šest:http://www.jointuvweb.tk/data/uploads/clanky/seedb... jinak by měl abstinenční příznaky.

pak jsou lidi, co na TV skoro nekoukaj a když dostanou chuť se na něco mrknout, tak projdou CSFD a pak ulozto A může to být třeba jeden film týdně nebo i méně... Do kina se člověku nechce, nebo už se ten film nepromítá, půjčovna třeba není nikde v okolí a kupovat za 150 nebo 300 Kč DVD kvůli jednomu shlédnutí...A to nemluvím ještě o tom, jak jsou majitelé legálních DVD buzerovaní všemi těmi kravinami a protipirátskou propagandou. Si člověk musí dělat rip z vlastního DVD aby na tyhle debility nemusel koukat.

Al, ide o to, ci aj takychto budu buzerovat. Podla mna je tych ludi, co robia viac menej to co pises, vela. Su vsak aj stahovaci, ako pise prispievatel o Vohnoutovi...pripadne ludia, ktori z toho maju illegal zivnost. Raz sa mi stalo, ze som kdesi na slovenskom Aukre vybidoval hru Wolfenstein cca za nejake 300 SKK asi v roku 2005. Dohodli sme sa na dobierke. Na druhy den vsak pozeram, typek ponuka tu hru znova. Tak sa ho pytam, co mi vlastne posiela, ci origo alebo nejaku kopiu. Tak vraj kopiu. A ze uz poslal. Odpisal som mu, ze v tomto pripade to nepreberiem a pridem s kamaratom od police, aby hned zasielku evidoval ako nelegalnu. Blufoval som, ale nastval ma riadne. Normalne sa mi vysmial do emailu, ze kludne mozem. Jednoducho, vsetko to svedcilo o tom, ze je to organizovane a ze sa nicoho akteri neboja. Zasielku som neprevzal, ale chlapika som nahlasil na Aukre, nech si ho poriesia. Nepomohlo, bol tam zas a ponukal toho pomerne dost.

No vidíš a ty porušil zákon taky, páč jsi ho nešel naprášit na policii. Takže být tebou, tak se tím moc nechlubím.

Zasielku som neprebral a nemal som dokaz. A k tomu, v nasej pravnej krajine sa to moze obratit proti tebe, hlavne ked za takou skupinou stoji niekto na vysokom poste. Preto som to nechal na Aukre, nech to skusia poriesit. Pytal som sa nedavno kamarata vysetrovatela, ako to dnes funguje a potvrdil mi, ze viac je perzekuovana obet ako pachatel.

Jenže když se nebude bojovat proti zlu a špatným mravům, tak čelátka zvlčí.Takže já bych všechny lidi, co nějak porušili zákon, upálil, klidně za uploadnutí filmu, za download filmu, tebe, žýes někoho nenaprášil na policii atd. Vždyť dřív byli tresty daleko horší, například: Jsi cikán? Tak tě podřežem nebo ti uřežem uši nebo tě hodíme za hranice našeho státu. Šel jsi po cestě a utrhl jsis pár hroznů na chuť? Useknem ti ruku. Dal jsi svatou hostii krávě? upálíme tě... A dnes co? Joint tu dává návody na seedbox, ty tu píšeš, že jsi nenaprášil zloděje... hruza děs

Dobrý no. By mě zajímalo, co tihle lidi budou dělat ( by dělali ) až po tom fakt někdy, někdo skočí a na tom Ulož.to ty zprasené ripy prostě nebudou. To umřou nebo co? Nebo půjdou někam do krámu, tam si šlohnou DVD a druhý den jim ho tam zase vrátí? To asi těžko ...

Na Slovensku chystala Ficovlada taku legislativu, ze ak nebudes s tovarom spokojny, budes ho moct vratit obchodnikovi do 7 dni a vrati i peniaze. Teda kupis si DVD, zistis, ze je to blud nad bludy a vratis, alebo ho ripnes a tiez ho vratis. Este lepsi kseft ako tahat cez nejake uloz.to...

Ficovlada? Jsi trošku zaspal dobu ne?

On nezaspal, to jen ty nemáš přehled. Takže, abys nezůstal neinformován: 1) Robert Fico prohrál 2. kolo PREZIDENTSKÉ volby na Slovensku a nestal se tedy prezidentem. 2) Robert Fico STÁLE JE premiérem (tedy předsedou vlády) Slovenska. viz: http://www.vlada.gov.sk/clenovia-vlady/

Já nevím ze se vždycky najde vohnout, co zresuscituje měsíc staré vlákno a pak dělá chytrolina

No a specielne pro ty pomalejší ... když jsem to psal, tak to co uvadis nebyla pravda a kromě toho vládu jmenuje prezident . takže žádná Ficovlada nebyla ani 14.4 a není ani ted ...

Budou stahovat z jointového seedboxu.

No to netuším, mě to taky nezajímá, jako samotné shlédnutí filmu, to se zeptej těch, co furt něco musí stahovat a shlížet. Já se o to zajímám pouze po technické stránce a po stránce statistické.

Ono se na to nedá koukat ani v TV, ani kdekoli jinde, naprostá většina z toho, co se nabízí, je totální sajrajt. A jen naprostý vůl by za něco takového platil.

Esli je poplatek i za prázdný disk, je to zlodějina. Na ten si přeci můžu dát ledacos svého

Nejen za disk, i za tiskárnu, paměťové karty, Hdd......

Výpalné se platí za to, abys směl beztrestně stahovat. V Německu se sice výpalné neplatí, ale zase je tam zakázané stahování. Takže nakupuj v Německu a máš to. Výpalné nezaplatíš, stahovat doma můžeš.

jaky torent ucet ? :) nejdriv sla dolu mininova potom isohunt.. piratebay nepocitam to byly defa, ale za kazdy co sundali pribudou dalsi dva, treba kicass torent nebo rarbg takova stalice, ja v tom nevidim zadny problem , pokud nebudes seedovat filmy..

Rozdíl mezi zlodějem pytle cementu a tím, co si odnáší miliony v krabici od bot je v kontaktech a bohatství. Ten větší zloděj má spoustu vlivných známých a peníze na zaplacení případné kauce a renomovaného advokáta. Ptám se tedy. Má tyto možnosti zlodějíček pytle cementu? Nemá, protože nekrade ve velkém. Proč nesedí všichni Ti, kteří nakradli v divoké privatizaci? Protože dostat takové lidi do basy je mnohem složitější, než sebrat na ulici zloděje s pytlem cementu pod paží. Takže je třeba v rámci prevence alespoň sbalit nějakou pouliční nulu a vykázat dobrý skutek pro tuto rozkradenou republiku

Dnes som cital na slovenskej obdobe Zive.sk, ze trestny cin je skoda od 173.000 Eur vyssie. Trosku nechapem potom, ked uz stiahnutie jedneho filmu moze byt postihnutelne. Resp. ako sa tam vyjadril pravnik, stiahnutie jedneho filmu by nemalo mat postih. Tu sa zrejme jedna o stahovacov stahujucich niekolko filmov denne, ktore mozno ani nepozru, alebo ich maju ako predmet obchodovania. Uvedena suma je skoda velkeho rozsahu. Ale ako vyratat skodu stiahnutim jedneho filmu? Beriem postihnutie uploadera, kedy si film stiahne povedzme 1000 ludi, alebo hoci aj 100. Lenze aj tam je otazne z akeho zdroja uploader cerpal. Iste, nikto neuveri ak cerstvo vydany film na DVD alebo BR oznaci ako TVRip z cz alebo sk dabingom. Sumy, ktore sa vypocitavali pri medializovanych postihoch uploaderov povazujem za premrstene, hoci na druhej strane si majitel prav moze urcit cenu akukolvek a potom vycislovat skodu. Toto je vsak otazka pre sudnych znalcov. Podla mna by bolo nutne zakon konkretizovat, aby nebolo mozne robit z jedneho znenia 10 roznych vykladov. Dnes to bohuzial mozne je a cela ta medializacia mi pripomina skor nedavnu spravu o fr. odboroch a emailoch po 18:00 hodine, ktoru dnes museli opravovat, lebo zahr. media priniesli nespravne informacie.

Usly zisk je velmi spekulativna a demagogicka zalezitost. Akym soosobom dokazes, ze dotycny, pri nemoznosti zakupit si film, by si ho aj kupil? Vycislovat taketo fiktivne straty potom dosiahne ad absurdum, ked napriklad 13 rocny chlapec nazdiela 10 mp3 a matku 4 deti odsudia k pokute vyse 200 000 eur. Podla tejto logiky sa akykolvek priestupok alebo zlocin moze hnat do absolutna (zjedol si mi jablko, mohol som ho zasadit a vypestovat stovky jabloni, zabil si cloveka autom, si masovy vrah, lebo ten clovek mohol mat deti a tie deti dalsie deti. ..). Samozrejme, ze obhajcovia tychto zakonov namietnu, ze moj priklad je uplne iny a nema s tym nic spolocne. Prave naopak, principialne je to PRESNE to iste.

Oprava - malo tam byt ori nemoznosti stiahnutia.

Jan, ved prave, ze tie vycislenia su strasne spekulativne, lebo aj na tom sa distributori hoja. Napr. vyrobim film, ktory stal moju produkcnu + distribucnu spolocnost, teda vyroba + distribucia preukazatelnych 1.000.000 $. Film mal uspech a zarobil v kinach lokalne alebo celosvetovo 10.000.000 $ v cistom. Ty si tento film po vyjdeni na DVD alebo BR ripol a zavesil na ulozisko. Stiahlo si ho preukazatelne 100 ludi. Z coho ti mozem vycislit moju skodu? Uz tym ze si porusil copyright a film si zverejnil, porusil si zakon a moje autorske, resp. vlastnicke pravo. To by som ti snad mohol odpustit, ale ze si tento film poskytol dalsim 100 ludom bez mojho suhlasu uz nie. A teraz chcem vycislit skodu. Moja cena za DVD, za ktoru ho predavam dalsim obchodnikom, je 10 $. Teda 100*10 je 1000 $. Preukazem ti len to, ze si film stiahlo 100 ludi. Na teba mi poukaze ISP a stretneme sa na sude, kde ak vyhram zaplatis mi tych 1000 $ plus vsetky trovy. Mozno sa dohodneme napokon na nizsej sume, lebo si mozes vziat na pomoc blizku osobu ci osoby a neexistenciu objektivnej zodpovednosti. Navyse, mozem aspon ponahanat sudne stahovacov a od kazdeho si platobnym rozkazom vypytat 10$ plus trovy. Som zvedavy, kto sa bude pre mozno dohromady 100$ so mnou sudit a riskovat prehru ovela vyssej sumy. Aspon cosi vysudim a ziskam. Takto to nejako moze fungovat. Navyse, ked sudy nebudu uz tolerovat stiahnutie pre vlastnu potrebu.

Zatial som nikde na webe necital clanok, ktory by z toho kopirovania nerobil bulvar akoby isla vypuknut tretia svetova. Same lzi a polopravdy. Zakony stale platia tie co platili, tam sa ziadna zmena neudiala a keby nedajboze uz niekoho chceli obvinit z nelegalneho stahovania, tak tu stale mame osobu blizku.

Toto bude teraz trosku mimo misu, ale predsa. Velmi sa mi "paci", ked sa jedna o buzerovanie obcanov, tak su rozhodnutia a smernice EU zavazne pre clenske staty, ale ked sa jedna napr. o TV prenosy alebo ine veci, tak sa vsetci tvaria, akoby ziadna EU nebola. napr. chcem si pozriet na stranke TV Prima zaznam z nekajej sou, alebo si pozriet film, ktory ponukaju zdarma. Zrazu sa dozviem, ze nemozem, lebo sa pripajam mimo uzemia CR alebo podobne kraviny. Viem, mozno skusit pouzit nejaky proxyserver a sledovat streamy na strankach v CR aj tak, ale teraz mi ide o princip. Skratka, ked nam to vyhovuje, tak sme EU a ked nie tak samostatny stat.

Mna by vsak este zaujimala jedna vec: za cias socializmu sa u nas tocili filmy a serialy zo statnych penazi. Cize z penazi, ktore sme do spolocneho platili vsetci. A platili sa z nich samozrejme herci, reziseri, staby, dizajneri, kulisari atd. Taketo filmy by mali mat volnu licenciu a nemali by byt predmetom obchodovania. Napr. aspon pre mna zaujimavy serial Dobra Voda vysiel na sete niekolkych DVD a jeho cena je asi 25-30 Eur priamo od distributora, cize preskocime tym dalsieho predajcu. Ako mohli prejst prava na diela, ktore boli 100%ne hradene zo statnych zdrojov na komercnu produkciu? To nebola kradez?

Ne, to je byznys. Ten, kdo to prodává, to sice v podstatě ukradl, ale protože má živnostenský list, tak na něj nikdo nemůže.

Aneb: pokud kradeš, byť ve velkém a zisk daníš, je to podnikání. Pokud sebereš kus železa v příkopu, prodáš ho a zisk nezdaníš, jsi zloděj.

jsem v suchu, zakoupil jsem nedávno 4TB disků, takže než se začnou stahovat mračna budu za vodou.