» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ikony typu souboru

Ahoj, mám takový problém a nenašel jsem řešení na googlu. Chtěl bych si změnit ikony např. u .docx, .doc atd. ale nevím jak na to. Používám WINDOWS 10 a v možnostech složky - typy souborů a změnit ikony není.

Odpovědi na otázku

Ikony sú dané v dll alebo v *.exe príslušného SW (MS Word).Na internete sú celé hejná, ba húfy súborov ikon od výmyslu sveta.Zmena ikon sa dá vykonať, žiadna paveda. Ale na kieho šľaka sa masturbovať nad touto nelogičnosťou? Nemáš do čoho pichnúť? Mal si sa vyučiť maliarom izieb.

Vůbec jsem nerozluštil co jsi napsal, ale nevadí. Jak tedy změním ikony těm typům souboru ??

Vždycky se najde nějakej hňup, kterej místo odpovědi jen rejpe... Tak ti řeknu proč například já chci ikony měnit a dostal jsem se tak do této diskuze. VLC Player má stejnou ikonku jak pro videa, tak pro titulky. Já ale chci už na první pohled jasně rozeznat co je co. GOM Player má krásně odlišené ikonky pro jednotlivé tipy souborů, mkv, avi, srt. Ale jelikož GOM Player začal cpát reklamu víc a víc, až přes únosnou úroveň, začal jsem používat VLC, nyní mi ale chybí grafické rozlišení mezi soubory jak jsem na něj zvyklý. A chápu, že někdo to samé může chtít i v jiných případech. Takže pro příště pokud nechceš nikomu poradit a chceš jen prudit, dělej si to u vás v Maďarsku, jestli to tam takhle děláte.

Druhm na oči vyhadzuješ rýpanie a sám sa dopúšťaš dehonestácie! Presne v duchu pre smietku v cudzom nevidíš ten trám no vlastnom! Tak si to uži ty úbožiačik sandálkoponožkový...

Vy čoboláci jste úplně mimo. ....

Pepíku nebreč. Dej si paštiku, obuj bílé fusakle do sandálov a šup do Tater vylepšit štatistiku úrazov

Funguje super, díky

Trojský kun

Zdravím :) Řešil jsem stejný problém a bohužel jsem se tady stejně jako plno ostatních nic nedozvěděl, takže si říkám, že by byla slušnost se o řešení podělit Mimochodem - řešení jsem našel na 10 let starém fóru a platí i pro WIN10.1) Stáhnout Total Commander2) Označit v soubor s příslušnou koncovkou3) Horní lišta -> Soubor -> Asociovat (přidružit)4) Upravit typ5) Změnit ikonu a vložit cestu ke knihovně, nebo konkretní ikoně.

dík

chtěl sem se zeptat chci aby nové složky které vytvořím "nová sloška" měla jinou ikonu než klasickou win10 ví někdo jak to změnit?? (nechci to měnit manualně)budu rad za inteligentní odpověďděkuji

Pro Pepu - tak to je bomba, Díky!I Total commander popsaným způsobem změní ikony souborů zobrazovaných v Průzkumníku!!!

Dobrý den,na soubor nebo složku kliknete pravým tlačítkem myši, dáte vlastnosti, otevře se dialogové okno. Kliknete na záložku přizpůsobit a dole dáte změnit ikonu. Otevře se vám dialogové podokno s ikonami, kde si jednu z nich vyberete tím, že na ni kliknete, dáte ok, podokno se zavře. Zůstane původní dialogové okno, tam kliknete na použít a ok. Ikona se změní a okno se zavře.

Dobrý den,na soubor nebo složku kliknete pravým tlačítkem myši, dáte vlastnosti, otevře se dialogové okno. Kliknete na záložku přizpůsobit a dole dáte změnit ikonu. Otevře se vám dialogové podokno s ikonami, kde si jednu z nich vyberete tím, že na ni kliknete, dáte ok, podokno se zavře. Zůstane původní dialogové okno, tam kliknete na použít a ok. Ikona se změní a okno se zavře.P.S.: U souborů to jde měnit jen u jejich zástupců.