» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ikony na Taskbaru

pred nejakou dobou jsem upgradoval na Windows 11 a pár dní zpátky se mi začalo dít, že po startu pc nevidím ikony na Taskbaru, po 3-4 restartovani se ukážou. neví někdo co s tím? potřebuju pracovat ne hodinu restartovavat pc

Odpovědi na otázku

Ano, vrátit se k Win 10 a počkat ještě tak aspoň 2 roky.Protože se Win11 zatím stále vyvíjí a odlaďuje, tak se takovéto a jiné problémy mohou objevovat. Na pracovní pc bych to dal vážně až nejdřív za 2 roky (pokud to netestujete), protože Win10 mají konec podpory v roce 2025..S pozdravem

to dělá obvykle ovladač grafiky. A na jakym střepu že si to nainstaloval že jeho typ tajíš ??? Prozraď hlavně typ graficklý karty a to jestli ve správci zařízení máš správně nainstalovaný všechny ovkladače.

Tohle ovladač grafiky rozhodně neudělá, těžko by si dokázal vybrat jen konkrétní ikony, co nezobrazí. Tohle prostě bude bug samotných W11.

jeste doplnim, nezobrazi se mi ani windows button, jen aplikace na pozadi a wifi, ani nastaveni mi nejde otevrit

to rozhodně dělá. Dělalo mi to naprosto stejně na starších konfiguracích kam jsem nainstaloval Win 10 - Průhledná lišta a Start, ikony někdy byly, někdy ne, občas jen některý. Když byly tak někdy po prvním kliknutí některý zmizeli.Podle popisu to vidím na to samý. Win11 mám už snad na na 10 PC a NTB. Vytáčej mě nědodělky a nelogičnosti, ale takovýhle problémy neregistruju. (Ani od nikoho komu jsem to upgradoval)

Nějaký rozumný důvod už dnes W11? Neexistuje žádný uživatelský SW ani HW, který by W11 už teď vyžadoval. Je potřeba dát MS trochu času, až W11 doladí. Smysl přecházet na novou verzi má tak nejdřív rok po vydání.

otevři powershell a napiš:taskkill /F /IM explorer.exe(tohle zabije process explorer)pak ho znova pust prikazemexplorera lista by už mela nabehnout vpořádku--Pokud to chces místo příkazu radsi naklikat , tak muzes otevrit taskmanager, otevrit zalozku details, najit ho tam, zabit a pak znova spustit přes file-run new task a napsat explorer

vyreseno, staci po zapnuti pc a prihlaseni se pres alt ctrl delete odhlasit a zas prihlasit

Neni to trochu jako pres diru ve zdi nalepit plakat a tvrdit, ze je to opraveno? :D

Tak na Win 11, 10 a podobných indických paznehtech celkem normální stav

tru

To bude možná nakopnutý profil uživatele. Vytvoř a přihlaš se pod novým, uvidíš...