» Poradna » Windows (a jiné OS)

IE & doplňky snažící se spustit mimo chráněný režim

Zdravím,Vždy jednou za čas narazím na problém, že doplňky pro IE se snaží spustit mimo chráněný režim. Tedy mít vyšší práva.Obdržíte při tom takové to klasické upozornění "Web se pokouší otevřít webový obsah pomocí tohoto programu v počítači".Považuji takový uživatelský profil za kompromitovaný/napadnutý a opouštím ho. Nicméně se domnívám že jde většinou jen o chybu, kterou se mi nepodařilo odhalit. Až na jeden případ, kdy se jeden konkrétní doplněk (myslím již nahrazený) nedal spustit dvakrát.Teď zrovna k jedné takové situaci došlo, možná jen náhodou, po předchozí hlasitě nezmíněné automatické obnově části registru UsrClass ze zálohy. Nicméně poslední změna kterou jsem ručně prováděl byla v záloze zachycena a jiné problémy jsem nepociťoval tak jsem vše nechal být.Po vymazání všech cache žádná změna. Překopírování nastavení postiženého profilu pro IE i doplňky do profilu nového způsobí, že v novém profilu vše funguje jak má.Potkali jste takovou chybu, zjistili jste co ji způsobilo? Podělte se.P.S.Nechci řešit teorie úniku z chráněného režimu a možnosti navýšení práv... Zmínit je můžete. Kdybych měl ale podezření na konkrétní web či aplikaci nechám je otestovat. Určitě jsou to reálné hrozby, a o něčem jsem sám četl, ale již dávno jsem ztratil přehled co bylo jak ošetřeno (pokud vůbec). Používám i jiné ochrany, které nechci zmínit.Nyní mne zajímají chyby.

Odpovědi na otázku

Ptáš se nebo si chceš jen postěžovat?Nesdělil jsi žádné konkrétní info.Free 3-P doplňky obvykle zaostávají v zabezpečení i kompatibilitě s konkrétní verzí WIE i OS.Používat jen v případě krajní nouze.Zatím jsem na podobný nezbytný případ nenarazil.

Není označení "doplněk pro IE" jen politicky korektní označení viru či spíše spyware?

Právě, že na nic rozumného nemohu přijít tak se ptám jestli jste někdy na chybu která toto způsobuje nenarazili. Nebo mne jen nasměrujte co mám porovnat s nezávadným profilem.Uvedl jsem vše co vím:- poškozený (možná kompromitovaný, napadený) je profil- nastavení IE i doplňků jsem zkusmo nakopíroval do nového profilu, a upravil případné cesty, zde se však problém nevyskytuje- pod daným uživatelem neběží žádná neobvyklá služba ani proces (stejné jako jinde), ve všech profilech je vše spouštěné ze stejných zabezpečených lokací- několik hodin před zjištěním problému (nepoužívám doplňky často) došlo k automatické rekonstrukci uživatelské části registru (UsrClass), žádné problémy nebyly pozorovány