Identifikace tiskárny dle vytisknutého štítku

Aktuálně řeším následující problém.V práci máme několik tiskáren QL-700. Na tiskárnách tiskneme štítky, pomocí kterých označujeme zboží na skladě.Je možné tisk nastavit tak, aby bylo možné podle štítku poznat konkrétní tiskárnu? Např. číslo tiskárny, znak, případně jiný identifikátor?Existuje případně nějaký externí program co toto zvládne?Modelový příklad: na štítku je špatně natisknutá adresa, potřebuju zjistit která z cca 10 tiskáren štítek vytiskla.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

No pokud to tam tisknete přes PC, tak bych se podíval do nastavení ovladačů těch tiskáren. Sice nemám zkušenosti s tiskárnama na štítky, ale u normální tiskárny mám v ovladačích možnost třeba automatického vodoznaku na každé stránce nebo třeba nějakého textu někde v rohu papíru apod. Tak když si u každé tiskárny nastavíš jiný kód tak pak poznáš která to dělá.

Podivej se do manualu, zda umi natvrdo nahrat watermark, ktery se VZDY vyiskne na stitku.Jinak KAZDA KVALITNI tiskarna tiskne svou jednoznacnou identifikaci napr. pro dohledani / jednoznacne urceni zdroje padelanch penez. MP

Každá ne - dělají to jenom barevky, černobílé ID netisknou.

A tiskárny samolepicích štítků už vůbec ne. Zkusil bych prostudovat manuál, jestli nejde identifikátor vložit do tisku pomocí ESC sekvence.

Cti prosim pecliveji. Nepisu KAZDA.MP

Pane Bože , nechcel by si od tlačiarne za 100€ veľa ? Konečne to ani nie je tlačiareň , ale značkovačka štítkov !

V nastaveni konkretni tiskarny si muzes pridat nejakej horni / dolni banner, ne?

Štítek se pravděpodobně tiskne v nějakém sw pak není problém upravit pro každého uživatele šablonu tohoto štítku, tak aby tam byl příslušný identifikátor.