» Poradna » Web a internet

Identifikace poskytovatele internetu

Zdravím,Potřeboval bych pomoc - jsem nově přestěhovaný v nájmu a řeším zavedení internetu. Je tu od původních nájemců jakýsi „přijimač“ foto - https://ibb.co/KwJD4v4 a adaptér. Po připojení do pc se normalně připojí (bez přístupu k internetu). Dá se nějak zjistit od jakého providera to je? Nebo je toto už přežitek a vůbec to nemám řešit? Pro znalé se omlouvám, toto jde mimo mě.Děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

Tak snad by to měli vědět ti nájemci, měli by mít smlouvu...a měl byste ji zrušit a pokud ti tento poskytovatel bude vyhovovat, tak založit novou na své jméno.Jinak je to normální WiFi AP, podle toho ale poskytovatele nezjistíš. Jedině si zkusit zadat adresu do "WhoIs".

To víš, že se to dá zjistit a velice jednoduše. Zavoláš (spojíš se) s původními nájemci, potažmo s majitelem (určitě máš uzavřenou nějakou smlouvu) a zeptáš se jaký poskytovatel internetu je v daném domě (bytě)

Jo to ne nájem, tak nic rušit a znova zakládat nemusíš. Pak se prostě zeptej majitele toho bytu. To tě nenapadlo?

Napadlo, zařizoval to původní nájemce a majitelka to neví.

Tak zkus obejít sousedy a poptat se kolem jaká firma tam nabízí wifi připojení.

Majitelka to neví? A to jako nemá smlouvu?

Očividně ne, když si to zařizoval původní nájemce ...

Jenom pro upřesnění - co to znamená: "Po připojení do pc se normalně připojí (bez přístupu k internetu)."Co se připojí k čemu a co nemá přístup k internetu?

Nehledě na to, že jsi snad uzavíral nájemní smlouvu s tou majitelkou, a v ní by měly být uvedená všechna příslušenství, služby...včetně připojení k Internetu, pokud je aktivní a součástí nájmu.

Pokud si předchozí nájemce na vlastní náklady a z vlastní iniativy zřídil wifi, tak majitel rozhodně nemusí ani tušit, od kterého to bylo poskytovatele. Nedovedu si ani představit proč by se o takovou informaci vůbec zajímal.

Pokud jste "bez přístupu k internetu", pak je možné, že ten "adaptér" je vázaný na konkrétní MAC adresu zařízení původního nájemce. Dejte na rady ostatních a ptejte se majitelky, případně sousedů.

On se ptal, ale majitelka prý nic neví. To je fakt hodně divné. Přístup k Internetu musí být v nájemní smlouvě, pokud si to domluví. Pokud v ní nic o Internetu není, nájemce prostě Internet nemá. Ale s majitelkou by se mělo jít domluvit a ona MUSÍ vědět vše potřebné.

Čistě teoreticky - nájemce si mohl domluvit s kamarádem přes ulici WiFi přenos ... ale to už bychom moc spekulovali ...

Tak se zeptá toho bývalého nájemce. Každopádně to bez přístupu "ven" a bez IP adresy nezjistí.

Odpoved je snadna. Pustte komandlajnu a napiste: "tracert google.com". Odpovi vam uzly site (typicky routery), u nekterych uvidite jejich nazvy u jinych jen hvezdicky. Nazev uzlu je nasledovan jeho domenou, podle ni a trochu googleni se da poznat v ci siti asi tak jste. Jak to funguje: Prvni uzel je pravdepodobne vas l3 prvek, hned u dalsich byste mel bystrit. Cim dal od sebe budete, tim je pravdepodobnejsi, ze jste v siti providera vaseho providera, ruznych pateri atd. Na konci bude ten google.

Jo, ted jsem se docetl, ze jste bez netu. Tak to nic.