» Poradna » Windows (a jiné OS)

Identifikace PC v doménové síti.

Dobrý den,v podnikové síti nově instaluje windows tzv. autopilotem. Ten vygeneruje nějaký random název PC a tak ho vytvoří i v doméně. Jelikož tento název předtím byl popis PC ve smyslu třeba: PC-UCETNI, a nyní tento název není možný ale musí zůstat ten vygenerovaný, hledám nový způsob jak PC ve windows přejmenovat/pojmenovat nebo někde to vepsat, tak aby to bylo vidět na síti třeba když si člověk vyjede IP Scanner. Napadá mě zda neumožňuje nějakou poznámku nebo tak něco, co by tohle vyřešilo a ve výpisu zařízení by to bylo viditelné i přes zachování generovaného názvu PC.Děkuji za tipy.

Odpovědi na otázku

A proč to dané PC nepřejmenuješ "ručně" po jeho začlenění do domény?

Protože název PC jako takový se nesmí měnit. Proto hledám jinou možnost identifikace v síti.

ty chces, aby sa pc naozaj volal pc5424824 ale v IP scanery ti vypisalo PC-FeroNovotny ? To by som bol prekvapeny, keby islo. Ale mozes to vyriesit tak, ze v DHCP servri pocitacu FeroNovotny pridas IP ..57 a potom budes vediet, ze to je fero novotny.

Bohužel ty PC nemají vždy stejnou IP, například notebooky.

Nestačilo by to mít napsaný v Popisu počítače v Active Directory?

To mi ale při skenu sítě nic nevyřeší, protože neuvidím kdo pod danou IP je.

neviem, ako prakticky v AD, ale co takto dat tomu pocitacu dalsi alias. cize 2 nazvy (ten vygenerovany a novy) by odkazovali na ten isty stroj.

Ty počítače nejsou v nějaké evidenci? Nějaká databáze kde je strom uživatelů+přidělená technika co je na tom uživateli?Pak se PC může jmenovat bflmpsvz a ty si dáš vyhledat paní Novákovou máš název, nebo rovnou ikonu na připojení vzdálené správy...