Ideální konfigurace ke GPU Zotac GTX 1050 Ti

Mám grafiku Zotac GTX 1050 Ti, k tomu i dostatečně silný zdroj. Rád bych požádal o radu k doporučené konfiguraci ostatních komonentů, aby z toho ve výsledku vyšlo dostatečně výkonné PC za rozumnu cenu, které nebude degradovat tuto kartu do "role jednoduché kalkulačky". Vím, že musím pořídit novou základní desku, procesor (s odpovídajícím chipsetem), operační paměť, SSD s dostatečnou kapacitou a rychlostí. Prosím o radu které doporučené komponenty pořídit tak, aby byl výsledek co nejlepší vzhledem ke spolupráci GPU a ostatních komponent a také přiměřený k pořizovacím nákladům. Díky . . . Pavel

Odpovědi na otázku

PC staviaš od konkrétnej GK? Aký máš rozpočet, čo okrem GK máš a čo chceš hrať?

S tou GK ide všetko, čo je v súčasnosti (aj keď Celeron G4900T ani Athlon 200 by som k tomu nedával). Obmedzenie je len finančné a či by si rád v budúcnosti chcel lepšiu GK.

To je právě o tom, že nepotřebuji, abych z budoucího PC vymáčknul maximum výkonu na nějakou super hru nabo virtualní realitu. Řekněme, že mi ta GPU prostě přebývá . Nechci ji prodat za pár korun na inzerát a naopak nechci kupovat nové sestavené PC, když si mohu postavit vlastní s tím, že dva celkem drahé komponenty už mám (GPU a velmi slušný zdroj). PC budu používat spíše jako multimediální - tedy běžné plikace, úprava fotek, úprava videí, občas snad něco zahrát. Jen chci dobře konfigurované PC komponenty tak, aby vše pracovalo skvěle, rychle, za rozumný peníz a abych té kartě úplně neubližoval nějakou totální degradací.

Objavil si ctrl + c a ctrl + v? Ja sa pýtam na rozpočet a Ty napíšeš čo nechceš. Už som Ti písal, že záleží čo konkr. na ňom chceš robiť. Ja občas prerábam fHD videa do h265 s nastavením podnomál, čo mi C2Q zvláda za cca 24-27h (bežný film). Mať možnosť, tak idem do R7 3700X a možno by som sa dostal na prijateľné 3-4h (hrubý odhad).

Jak mám napsat rozpočet když prostě nevím. Čekal jsem nějakou radu, návrh a nikoli jen diskuse o tom jaké píšu kraviny...

ryzen 3700+, asus x570, 2x16GB ram, 2TB M2 NVMe, 16TB WD RED, Noctua NH-D15, Fractal design...vymysla a strelim aj cenu 2135€/54461Kc. Moze byt?

Tak toto by šlo. Ako multimedialne PC super :D

Keby si si chcel kúpiť auto, tak prídeš do predajne a povieš, že chceš auto. Nevieš na čo, nevieš rozpočet, ale chceš. A predajca má vedieť, či má začať od Hummera, alebo od Fábie 1.1?Tak inak:1. ak chceš strihať SD a nepoužívaš kodek h265, tak kľudne i3-9100 s B365 doskou a aspoň 8 GB RAM. Ale ja osobne by som dnes pod 12 GB nešiel. Prípadne R3 3200G s B450 doskou. Plusmínus 2000 (CPU) +2000 (doska) +1500 (RAM 16 GB) + 1500 (a až 5000 za SSD). Case máš?2. ak chceš niečo lepšie, tak by som osobne šiel pri strihaní videi do R5 3600 (okolo 5000 Kč)., t.j. cena zostavy by sa navýšila o cca 3000 Kč.

Díky, tohle jsem potřeboval, z toho mohu vycházet a udělat si nějaké srovnání a rozpočet k nákupu komponentů. Jak jsem psal, nejsem až takový super znalec, potřeboval jsem jen nasměrovat správným směrem a získat základní vizi, toho co mám hledat.

V Alze stojí R5 3600 5400 Kč.

A k čemu má ta karta (resp.PC) sloužit ?

To je právě o tom, že nepotřebuji, abych z budoucího PC vymáčknul maximum výkonu na nějakou super hru nabo virtualní realitu. Řekněme, že mi ta GPU prostě přebývá . Nechci ji prodat za pár korun na inzerát a naopak nechci kupovat nové sestavené PC, když si mohu postavit vlastní s tím, že dva celkem drahé komponenty už mám (GPU a velmi slušný zdroj). PC budu používat spíše jako multimediální - tedy běžné plikace, úprava fotek, úprava videí, občas snad něco zahrát. Jen chci dobře konfigurované PC komponenty tak, aby vše pracovalo skvěle, rychle, za rozumný peníz a abych té kartě úplně neubližoval nějakou totální degradací.

Ešte raz: záleží od rozpočtu. Harym tu má asi k tej GK (alebo podobnej) Pentium 2c/4t, lebo chce fanless PC. Ak by si strihal videa, kľudne by si mohol mať R9 3950X. Záleží len od rozpočtu a to čo je u Teba úprava videi. Ak videa prerábaš do h265, tak tam limit na CPU takmer nie je (TR 2990 WX už asi nevyužiješ), ale ak máš SD videa a malý rozpočet, tak od Pentia po R7 3700X.

ked vravi na staru 1050ti a neidentifikovany zdroj najdrahsie komponenty, tak ten rozpocet bude dost maly...

Ťažko povedať. Ak chce strihať 4K videa a za rozumný čas, Celeron by som mu nedoporučil. Ak SD, nie je problém ani i3-9100F, prípadne R3 3200G. U nich je jedno aký má zdroj.

Nepsal jsem, že to jsou nejdražší komponenty, to jsi vymyslel ty. Psal jsem jen, že za tyto komponenty už nechci peníze vyhazovat. Když ti napíšu, že zdroj je Corsair 750i , tak ti to bude dobré k čemu? Jen k tomu, že se dozvíš, že zdroj je dostatečný, přesně jak jsem psal.

Aspoň vieme, že by zdroj nevyhorel ani s i9-9980X @ 4,6 GHz.

niesu, len procesor strednej triedy je drahsi ako tie 2 komponenty, ked boli nove. Teraz ked su stare by som ti za grafiku dal tak 30€ a za zdroj nic, jazdene zdroje sa nekupuju.

Pro uživatele "roob": Máš pravdu, jsem vlastně hlupák já. Spletl jsem se a omylem jsem uvedl špatnou GPU, ve skutečnosti mám GTX 1070 Ti AMP, takže to až zase taková sračka není, ale to už je jedno. Zbytek informací, které jsem nesehnal zde, si zajistím jinde. Tato diskuse je názorným důkazem, proč jsou podobné diskuse nefunkční a málo kdy pomohou s konkrétním problémem. Vždy se najde jeden chytrák, který celou diskusi zvrhne někam, kde původně být neměla a nikomu to nepomůže. Mimochodem díky za ocenění mého HW, ale na to jsem se skutečně neptal. A neboj, ten zdroj si nechám, cizí názor na jeho hodnotu mne nezajímá. Čus... Dále děkuji všem, kteří mi napsali něco konstruktivního.

ok.. posledny tyzden su tu 2 alebo 3 vlakna s pocitacom do 24000 alebo tak, pokracuj tam.

Nič v zlom, ale ak nevieš čo chceš, ťažko sa radí! Keby si uvieol napr. limit 60.000 a strihanie 4K filmov ako Prušak, tak Ti doporučíme R9 3950X s 64 GB RAM, ak 15.000, asi by si mohol mať len i3-9100 (typujem). K práci s videom je najlepšie mať čo najvýkonnejší CPU (ak nechceš enderovať cez CUDA), ale zase nie 64 vlákno. Ako Ti máme poradiť, keď nevieme poriadne účel ani fin. limit?

tu sa ale dopredu musime dohodnut, ze menime level na low, lebo 1050ti pre dnesne hry na high/ultra je jednoducha kalkulacka. Postavit novy PC na staru lowend kartu nieje moc rozumne..

Mám tu kartu taky, v mini edici. Je to dobrá karta, sice jednoduchá a malá, ale je tichá a bezproblémová. Na střední či vyšší detaily rozjede ve fullHD prakticky všechno. Ideální je k ní 4jádro a vejš. Já ji provozuji s G4560, ale klidně by snesla nějaké 4jádro i 6jádro, dost fps by to přidalo (10-15%).

Ty hráš na Pentiu?

Ano, protože ta GTX 1050 Ti (s aftermarket accelero chladičem) a G4560 (se Scythe Ninja chladičem v passive módu a podvolt -130mV) byly nejvýkonnější komponenty, co byly schopny pracovat i na burn (100% zatížení) ve fanless módu. Já vyžaduji naprosté ticho (0dB), výkon je pro mě podružný.

som skusal 3000g 35W TDP s fx8300 box chladicom (medeny, 125TDP) bez vrtule :) v klude to malo 30par stupnov, presiel aj CB20 na nejakych 60daco.. a potom som to po 5minutach prime95 pri 98 stupnoch vypol :)

To se musí podvoltovat, bez podvoltu to nemá význam...

nemusi, robil som 2 pocitace pre firmu s pentium neviemkolko https://ctrlv.cz/mLHH

Ak dobre viem, AMD mal limit 70°C, lebo teplotu meral inak ako Intel.

btw. ten 3000g je vykonnejsi a s ninja5 pasivne by sa dal este aj pretaktovat...

Máš nejako spešl uši? Ak použiješ dobrú case, tak pochybujem, že 2m od PC by Ťa to rušilo. Mne ide FERA 1224 často na max aj s predným ventilátorom (čisto čiste len pre pocit s teploty pod 50°C, ale aj 500 RMP stačí), ale zlý pocit z toho nemám. V noci to nastavím na 500-700 RPM a nemám problém 2m od case zaspať. GK má pasívne chladenú, PSU ide na min. otáčky, zadný vent. tiež. Alebo si rodina s kineczkom?

placebo.. ja mam hlavu pol metra od skrinky, kde mi ide in+out papst 12cm aktualne 440rpm a procesorova noctua 12cm 232rpm a neviem podla zvuku rozoznat ci ide alebo nie. Papsty maju 13 rokov, noctua asi 4?

pod stolom na zemi (nieco nad meter) mam asrock deskmini a300 s box chladicom 3000g na 1600rpm a pocujem ho..

1600 RPM už počujem aj na 3m. "O tom žádná" ako píšete vy, česi. Ale keby si mal i5-9400, alebo R5 3600 s niečím veľkým ako Grandis (možno aj NH-D15 aj keď má brutal cenu) myslíš si, že by si ventilátor pri 500 RPM počul?

ninja5 ma 800rpm vrtule a napr. na meter ked vobec nieje iny zdroj hluku ich mozno bude pocut - ale to je na max vykon. Vzdy inokedy idu resp. sa daju nastavit na menej a napr. ryzen 3600 ked ho v biose obmedzis na 65W uchladi na max na minimalnych otackach ake zvladnu

tuto voda v radiatore ako tecie je dava silnejsi zvuk, takze ked sa postavim medzi deskmini a radiator, tak pocujem radiator. Riesit celkom pasivny pc je imho vyhadzovanie penazi. Ten zdroj co som dal fotku vyssie je (ak sa dobre pamatam) Seasonic Platinum Fanless 400W SS-400FL2 F3 a stoji tak 130€.. ta to mas 650tku semipasivnu, co by s tym PC aj tak sla pasivne.. ale nas zakaznik nas pan!