» Poradna » Programy

Ideální distro

Doporučíte ideální linuxovou distribuci pro PC PIII/1GHz, 256 MB RAM?
Ubuntu 8.04 - speciální verze pro slabší PC se seká

Odpovědi na otázku

myslim, ze "idealni" by bylo jedine poskladat si vlastni instalaci, sam si zkompilovat jadro, zdrojaky vsech programu. to ale dela malokdo, takze bych zkusil Debian, Slackware, a pouzival bych nejaky mene
narocny desktop nez jsou Gnome, KDE.

nejde ani tak o distribuciu ako o volbu vhodneho okenneho manažera.
256MB RAM je na KDE malo, čo takto stiahnuť a vyskušať niečo
z tychto: www.linuxsoft.cz ...
IceWM, FluxBox, BlackBox, WindowMaker,Enlightenment apod?

Potom by to malo byť v pohode. A vhodnejsiu distribuciu na starsie pocitace?
Napr. moj oblubeny Knoppix.

Díky, zkouším stahovat ten enlightenment, ale vidím, že bude potřeba kompilovat, to vůbec nezvládám, s linuxem teprve začínám.

Pr najrozsirenejsie distribucie (Mandriva, Suse, Debuan, Ubuntu apod)
existuju balicky tychto spravcov okien, staci ich najst a potom netreba nic kompilovat.
Napr. Mandriva ma IceWm uz standardne na instalacnych DVD-ckach.

Predpokladam, ze niekde na ubuntu.cz najdete takisto repozitar s tymito balickami.

jestli ses rozhodl pro ubuntu, podivej se na xubuntu. je to ubuntu ale misto narocnyho gnome ma xfce. provozoval jsem to v pohode na slabsim stroji (duron 800).