» Poradna » Programy

Ideální Aintivir pro W10 Home

Nejlepší antivir pro W10?

Odpovědi na otázku

Kasperski

Vestavěný Defender a vlastní rozum

Když skončila totálně podpora MS-Vista, tak MS zablokoval zcela DEFENDER. Po jeho nahrazení free antivirem AVAST (neosvědčil se) a potom AVIRA, tak Vista je o 30 procent (odhadem, nijak neměřeno) rychlejší (start i jiných spouštěních SW).

Já používám Kaspersky, a můžu jedině doporučit. Ale pokud máš mozek, stačí bohatě vestavěný Defender, který je už celkem použitelný a nezatěžuje HW.

Platit za antivirus pro W10 může jen blázen...

Na jednom pc s win 10 používám již zmíněný defender, na druhém pc s win 10 pak bitdefender antivirus free. Oboje k plné spokojenosti. Jen k bitdefenderu je potřeba zmínit, že komunikuje pouze anglicky.

eset smart security.. best

Je to jedno. Vždycky když má někdo počítač zavšivený bordelem, tak tam má buď Kaspersky, Eset, Avast, AVG, ... takže to evidentně stejně nepomáhá

Ze zadara - Poslední dobou AVAST laikům nedoporučuji, blokuje jim až moc. Instaluji jim AVIRA zadara. Ač je zadara-verze, dá se dobře nastavovat. Což AVAST zadara ne. Asi AVIRA není v češtině.

Antivir? Tvoja hlava a min. Defender. Tvoja hlava = nechodiť na stránky, kde sa bežne vyskytujú vírusy; nepripájať sa do neznámych Wifi free sieti (ani známe nie sú vždy čisté); mať stále aktualizovaný systém; mať aktualizovaný firmware routra; nezverejňovať svoju statickú IP; nepripájať k PC externú pamäťové média, ktoré sú nedôveryhodné; nezdieľať internetové pripojenie s neaktualizovanými zariadeniami; neinštalovať aplikácie z neznámych al. neoverených zdrojov prípadne aplikácie, ktoré obsahujú adware; IoT zariadenia využívať na oddelenej sieti (aspoň nastaviť v routri) atď.Bežný človek nato nemyslí, ale keď niekto napíše vlastný rozum/hlava, tak treba dávať pozor aj na toto, aj keby človek "nemal" vlastný rozum.

Ideální antivir neexistuje.

Ideální antivir je odpojit klávesnici a myš od počítače. Uživatel je totiž ten nejslabší článek zabezpečení počítače a bohužel je nadřazený antiviru. Tím že zabráníme uživateli k přístupu na PC tak ochráníme počítač. Virů schopných nakazit počítač, bez nějaké interakce s uživatelem, je celkem málo.

To ale není antivir, nýbrž opatření.

Když tak 80x týdně tady čtu tyhle dotazy, tam mne napadá, že založím společnost, která bude vyrábět antivir s názvem "Nejlepší antivir".Sice to bude sračka, co toho mnoho neumí, ale to je očividně jedno, když lidi platí na Avasty, AVGéčka, Aviry a kdo ví co ještě.Nebo ještě líp, půjdu dělat do Seznamu a bude S-antivir, co do nízké kvality jim do krámu bude ladit s ostatními produkty; prodávat se to bude těm BFU a důchodcům jedna báseň.

samozřejmě také zdarma hromada věcí navíchttp://cf.chucklesnetwork.com/items/7/6/6/7/2/original/...

Člověče, už vidím tu reklamu v televizi. "Chytrý" syn a chlupysirvoucí otec.

hm, nápadité!nehceš dělat ředitele pro marketing?

Antivir používají doma tak akorát děcka, co warezujou hry a myslí si, že s antivirem z nich nechytnou malware

Tak ty si pán. Zverejni svoju statickú IP Uvidíme, či si chránený ako píšeš a myslíš si, že ti stačí tvoj rozum a žiaden antivirák

a pak linuxáci, co spravujou mailserver se schránkami těch děcek