IDE to USB

Zdravím pc nadšence,konečně jsem sehnal a zakoupil "kabel" propojující IDE zařízení s USB portem. Je to spíš takové udělátko, na jedné straně to má USB do počítače a na straně druhé je 40pin IDE konektor + napájení. Napájení celého udělátka je samozřejmě z externího trafa. Externí "šuplík" splní skoro to stejné, s tím rozdílem, že zde je IDE konektor volně dostupný a můžete proto připojit libovolné IDE zařízeí a nejenom disk. Navíc to má i redukci na 2,5"disk, což si myslím je fakt vychytávečka Napájecí trafo je docela malé, takže mě celá věc mile potěšila, ale až do chvíle, než jsem začal připojovat první zařízení. Co je zvláštní, tak 80GB a 40GB HDD 3,5" normálně jedou, ale třeba 120GB, nebo 30GB ba dokonce 6GB nikovil! 120GB disk bych si vysvětlil 40pinovým konektorem (ikdyž myslím že už i 80GB ho potřebuje), ale co ten 30GB a 6GB!!???? Jiná zařízení jsem zatím nezoušel.Pokud připojím disk, který to vezme, tak to XP normálně najdou jako nový disk odpovídajícího typu a jede to! Pokud to disk nechce vzít, hlásí se to jen jako "velkokapacitní USB device" a nejde tomu přiřadit žádný driver!Nemáte někdo s podobným zařízením zkušenosti, či nenapadá Vás, kde by mohl být problém?Zařízení je od firmy Global Computech pod označení Easy IDEhttp://www.g-comp.com/English/Product.php

Odpovědi na otázku

Zdravim! Skus na tie harddisky zohnat software od vyrobcu, ktory prepne disky na pomalsi provoz (UDMA33). Ale tie softy budu fungovat len ked su disky pripojene cez interny IDE kabel. Pri 30GB disku to pravdepodobne vyriesi problem, ale s 6GB... Funguje vobec?

A máš určitě každý disk připojený k "udělátku" nastavený jako master? Jako slave to nefunguje.

Pokud to není špatným najumperováním, tak pak je to nemilé. Přesně tento adaptér jsem si chtěl též pořídit. Občas by se hodil.

S tím jimperem by mě to zajímalo... Mám šuplík USB a je pravdou, že pokud HDD není nastaven jako MASTER tak to nejede (ale vůbec - nehlásí se). U WD to musí být jako STANDALONE.... Zkusils tyhle triky?

ještě jednou zdravím !  Pánové, MNOHOKRÁT děkuji, jak jsem "dobrej" , tak s jumperama jsem si nehrál, a ani by mě to samou leností nenapadlo!!!! To jsem ...., co?Parádička!!! FUNGUJE TO!! Pokud disky najumpuju na CS, tak to frčí, ať je malý nebo velký, western nebo seagete!!V tom případě výborná věc, mohu vřele doporučit všem!!

To jsem sám rád, teď do toho půjdu. I když se přiznám, že to bude jenom blbůstka pro strýčka příhodu. Ale to já rád :)

Funguje.Ale u kazdeho disku bohuzel jinak.Ted mam novy Seagate 160GB a nastaveni jumperu musi byt na MASTER.U stareho Seagate 4,3GB to jede na Cs i Master.