» Poradna » Programy

ICQ a spam filter

Nedá se nějak zjistit obsah zprávy, která mi sice přišla, ale velice chytrý program ICQ pro 2003b ji označil jako SPAM a tudíž mi vyhodil jen oznámení o tom, že mi tento "spam" od kontaktu který není v kontakt listu přišel? Co to jsou vůbec za způsoby? Když už se mi ukáže okno o tom, že mi byl doručen "SPAM", i když to vůbec spam není, proč sakra nemám možnost, si tu zprávu zobrazit? Jakým způsobem si vůbec ta aplikace ICQ pro 2003 b dovoluje toto udělat? Jistě uznáte, že zahazovat legitimní vyžádanou poštu jako cenu za zbavení se spamu je velmi nekorektní. Pokud to někteřítvůrci programů dělají, totéž platí i pro takzvané SPAM filtry v mejlových schránkách, pak neponechávají svým zákazníkům žádnou možnost volby a svým způsobem berou do svých rukou rozhodování o tom, který e-mail/zpráva je pro ně dobrý a který ne. Není sebemenší důvod k tomu, aby poskytovatel bral jako rukojmí své zákazníky v boji proti spamu. Tak co to je sakra za systém, že mi toto ICQ udělá? Mimochodem: váš poštovní doručovatel vám probírá zásilky a hází do koše ty, o kterých si myslí, že mají nevyžádaný reklamní charakter? Můj teda ne...A to je prakticky to samé, jako se SPAMovými filtry...

Odpovědi na otázku

A vůbec, nejsou SPAM flitry porušením poštovního tajemství? A tedy protizákonné? Je v pořádku, že SPAM filtr poskytovatele e-mailu luxuje poštu a podle toho posuzuje jestli se jedná o spam či nikoli?

Tak si uprav nastaveni tam jde vše povolit-zakazat atd.

still actual