» Poradna » Programy

IAB PROFILE - kde se to vzalo? spyware z iAudit International?

Normalne pouzivam Mozillu, po case jsem zase vyhrabal MSIE a spustil ten bazmek (na MSIE-only stranku) a objevilo se mi to nize (stazene z URL http://monitor.iaudit.info/info/). Jak se mi to mohlo dostat do pocitace? Co si ta firma dovoluje? Jakou mi poradite nejefektivnejsi stiznost na ne a kde? (mimo hlavni nadrazi ?)

=====================================

Informační stránky členů panelu IAB PROFILE
Vážený pane, vážená paní,
v současnosti jste účastníkem ve výzkumu IAB PROFILE.

IAB PROFILE je projekt, který realizuje společnost iAudit International s.r.o. (www.iaudit.info) pro asociaci IAB (www.iab.cz) a který sleduje sociodemografickou strukturu internetové populace a jednotlivých on-line médií pomocí panelu internetových uživatelů. Data jsou vždy agregována a prezentována trhu vždy jako data o celé internetové populaci, tudíž není možné nijak zjistit chování jednotlivce.

Proč se výzkum provádí?
Aby provozovatelé serveru zjistili, jací lidé jejich stánky používají a mohli jim nabídnout zajímavejší obsah a také pro potřeby mediálního plánování stejne jako třeba známý peoplemetrový výzkum v TV.

Je zaručena má anonymita?
Nepožadujeme žádné osobní údaje ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a dále výzkumné standardy nedovolují možnost zpetne identifikovat jednotlivé respondenty. Tedy Vaše odpovědi není možné nijak spojit s Vaší adresou, pokud jste ji vyplnil(a).

Kdo mi zodpoví další otázky?
S dotazy a pripomínkami se obracejte na vyzkum@iaudit.info

Vaší spolupráce si velmi ceníme a proto vylosované jedince z panelu odměňujeme na základě těchto principů.

jestliže jste účastník panelu v posledních 3 měsících, jste automaticky zařazen do losování odměn
o výsledcích losování budete informováni emailem, který jste nám zanechali po vyplnění dotazníku
vylosováno bude v každém čtvrtletí 25 cen v celkové hodnotě přibližně 25.000Kč
losování probíhá za účasti zástupců IAB
o předání cen budete informování emailem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Samozrejme jsem to hned dle tech jejich instrukci odinstaloval - ale presto mi to pripada jako neuveritelna drzost - soupli mi to do pocitace bez ptani.