I7 8700K

Ahoj všem dá se nějak nastavit frekvence u cpu na pevno? Aby to neskakalo kuli EIST? skače to na low 750MHz Mám i7 8700k a rekněme že bych to chtěl stabilně od 4,0 MHz do 4,9 - 5. ? Je to vůbec možné? Díky moc

Odpovědi na otázku

Ano

A vadí ti to proč?

Ano, dá se to vypnout. Ale moc smysl to nemá, protože dolů to nepadá proto, aby tě to naštvalo, ale proto, že zrovna není vyšší takt potřeba. A věř mi, stabilní 4 MHz fakt nechceš. To i 40 let starý Intel 8086 měl vyšší takty.

To je fakt blbost. Predstav si to na sebe, ked by niekto od teba pozadoval, aby si permanentne bezal. Napr. ziadne sedenie pri TV, ale budes behat o sto sest pri sledovani TV. Zvysi sa ti neopodstatnene spotreba a v pripade cloveka narozdiel od CPU, pride pohreb do tyzdna.

Cílem je to na těch 800Mhz udržet, protože to znamená, že cpu nemá co dělat, fláká se a nežere. Držet mu uměle takt nahoře je vyloženě nemysl..