I7-8700K se při použití OCBASE i při 4,7 GHz přehříva

Zdravím zkoušel jsem taktovat CPU i7 8700k na 4,9GHhz nastavil jsem napětí 1,28V a testoval přes hodinu v Aida64 extreme-stability test žádná chyba se neukázala a ve hrách se to taky nijak divně nechová pak mi byl doporučen program https://www.ocbase.com a vněm když dám test tak mi to hodí hned několik error a nebo to skončí kvuli přehřátí CPU v aida64 se nic takového nestane zajímavé je že se to vypne kvulipřehřátí i na frekvenci 4,7 ghz což je pouze turbo boost procesoru,takže otázka zní mám věřit aida64 že je vše stabilní anebo tomuhle programu?...nebo jak to ještě otestovat?//Doplněn titulek dotazu.//

Odpovědi na otázku

Pokud to nějaký program dokáže přehřát nebo vznikají chyby, tak to stabilní není.

Funguje to? Má to normální teplotu? Tak se nezabývej tím co hází nějaký program, ale tím co vidíš, když to používáš. Samozřejmě to můžeše zkusit vylepšit, ale pokud to ten program vyřadí z provozu i na základním nastavení tak bych na jeho výsledky kašlal...

Aký áš chladič? Ber v úvahu, že pod IHS je pasta. Ja by som na taký CPU nič pod Grandis nedal. Jeho limit je 250 W. A 4,7 GHz je turbo 1 jadra, nie 12 vlákien.

jestli ti jde o vykon tak by bylo lepsi tohle prodat a jit do ryzenu

1) OCCT má nastavenou teplotu myslím 80°C, pak se test vypne. Alespoň starší verze OCCT to měla, nevím jak tahle nová. Pokud ale tohle nastavení má, tak to prostě narazí na tuhle pojistku a vypne se to pro vysoké teploty.2) Vy taktujete a ani nevíte teploty? To jako když PC neumře v nějakém benchmarku, tak to jako je OK, i když třeba throttluje frekvence? Jaké máte teploty v té zátěži? Jaký máte chladič?3) Aida je dobrý test, ale má jednu vadu. Nedokáže PC zatížit celkově!!! Takže vy si tam dáte klidně test přetaktovaného procesoru a ono to hezky říká, že to je OK, protože to opravdu OK je. Zatížený je totiž jen CPU. Pak ale máte hry, kde je kompletní zátěž jak CPU, tak GPU (záleží na HW a hře, většinou to je GPU 100% a CPU méně). Do skříně jde pak daleko více tepla a vaše naprosto stabilní přetaktování už najednou tak stabilní není, protože se to přehřívá.Proto se testy dělají v komplexní zátěži, kdy je CPU i GPU plně zatíženo.Takže udělejte testy při plném zatížení, mrkněte na teploty GPU a CPU a pokud je to OK, tak OK. Pokud ne, tak s tím něco dělejte. Maximální teplota jader pro váš CPU je 100°C. Osobně bych to ale držel do 80°C. Ono totiž už dávno před dosažením této mety do toho kecá regulace. Bohužel teď z hlavy nevím jak je to přesně nastavené u 8700K. Na youtube bude tisíc videí, tak na to mrkněte.

no a čím to teda chladíš vlastne?rôzne softy používajú rôzne algoritmy a tie využívajú rôzne inštrukcie a tie rôzne zahrievajú procesor. proste neni jeden test ako druhý.. navyše, pri oc sa to so zlým chladením môže prehriať behom pár sekúnd...

- Neudány teploty- Neudán typ chladiče- Neudána deska (+ poslední bájos?)- Jak probíhalo oc, bylo to lockem na všechny jádra?Aida 64 to cpu podle mě nevytíží do plných a jak tu padlo,. occt se vypíná v 80/85C. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na 4,7Ghz není třeba měnit ani Vcore. Takže můj závěr je, že nad tím cpu je "levnej" chladič..