I7 7700k padání fps micro lagy

Dobrý den, mám procesor i7 7700k a před pár týdny se začal vyskytovat problém kdy je procesor v 20-30% vytížení a vše jede vpořádku ale najednou vytížení vyskočí na 50-60% a hra se začne sekat po několika vteřinách to přestane, ale pak znovu a takhle pořád dokola .. nevím čím to může být zkoušel jsem čistou instalaci , aktualizaci všech ovladačů .. za každou radu díky

Odpovědi na otázku

Ahoj a jaká hra ? Nebo všechny hry ? Jak víš že to dělá procesor ? A ne rámky nebo HDD ?Teploty si kontroloval ? U hraní náročných her je u tvého procesoru 50% normální zatížení,,,Já jdu spát 😔 ale jestli chceš pomoct tak tohle musíš rozepsat,,,

No hry všechny .. ať jde o PUBG , WoT nebo Project Cars 2 po nějaké době to začne dělat u všech .. čím by to mohly dělat ramky ? Dělají to i hry na SSD .. teploty jsou kolem 70 v zátěži .. ano u mého procesoru je 50% v zátěži normálních ale ne že se ti to u takového procesoru začne škubat ..čekal bych to při 90% ne při 50% navíc WoT mi nepřijde jako náročná hra navíc když předtím fungovalo vše jak má a začalo to dělat nedávnoSestava: I7 7700k Msi z170a m7 Msi gtx 1060 6gbKingstone 16gb 2133 MhzSeasonic 620W

Pozor, 90 by to bylo, kdyby aplikace dokázala používat všechny jádra a thready. Pokud aplikace např. umí běžet jen na jednom jádře, a nějak se bugne, tak může poslat celé PC výkonově do kolen, ale celkové zatížení CPU je jen 25%, jelikož kousne jedno jádro na 100. S oblibou to dělal starší Flash Player.

Za mně bych skusil jestli grafika není zaprášená tak jí vyfoukat. Updatovat ovladače grafiky. Skus taky hodit bios do deafultu co to udělá.

Ešte by nemuselo byť na škodu napísať presný typ grafickej karty + zdroja.

Msi gtx 1060 6GB , seasonic 620W

Ja měl stejný problém. Nasel jsem nejaky viry.Po odstraneni to bylo lepsi. Preinstaloval jsem Windows a ted je to ok...

Windows je po reinstallu a viry taky nejsou to bylo první co jsem zjišťoval

Tohle celkem zni, jako by to proste vytezovalo neco dalsiho na pozadi.Kdyz se v tu chvili podivas na procentualni vytizeni jednotlivymu ulohami, tak jde naskakuji ta procenta?

Nic mi to neukazuje .. wot 12% wmi provider host max 2,5% jinak nic z procesů nejde nad 0,2 %

No moment, psal jsi, ze vytizeni skoci na 60 procent. Takze KDE je tech 60 procent se musis podivat.

To bych taky rád věděl .. přes co to bude nejlepší sledovat ?

Ze by ty hodnoty neodpovidaly, to se opravdu nestava moc cast. Jsi si jist, ze se divas dobre?Na sledovani prostredu je vhodne pouzivat Process Explorer (samostatny nastroj MS).

Ve hře jsem to měl přes program od grafiky tak to možná bude trochu zkreslovat ale i tak když jsem dneska koukal právě přes správce procesů tak jsem měl 12% wot 2,5 wmi host protocol a zbytek jen drobáky za celou dobu nic jiného nevyskočilo jen skákaly procenta u wot ale ve hře mě to lítalo ze 120 na 30 atd. Což jsou docela velké dropy a když ti to dělá 6x po sobě tak je to docela na nic

Jen pro jistotu, sledovat to vytizeni vyse zminenym Process Explorerem jsi zkusil, ano? Bavime se o tomto:https://cdn.portableapps.com/ProcessExplorerPortable.pngVeskere "zbytecne" aplikace samozrejme vypnout (radeji i ten software od grafiky), vcetne nahravacich funkci systemu - game DVR a tak.

Tohle vypadá na iowait. I když ten způsobuje spíš mililagy a větší, mikrolagy už jsou mimo můj rozsah.Zase stejný případ, tazatel očekává věštění, ne radu. Jinak by nám napsal, co tam třeba v tom počítači má, jaký má OS a tak, abychom mohli udělat nějakou analýzu. Takhle vám akorát poradím, ať si zkontrolujete úložiště a jeho odezvu, řadič, kabely, a všechny tyhle věci. Těžko říct, na čem vám to běží, takže nemá smysl radit třeba SSD. Křišťálové koule došly.

Co vše by jste rád věděl co budu moct to poskytnu .. jinak pc jede na win10 64bit

Lepší je dát víc informací než míň.Jak jsem psal, doporučuju se zaměřit na úložiště.

Tady se někdo špatně vyspinkal ... nevím jestli chcete pomoct nebo si rýpnout zapoměl jsem to dopsat? Ok někdo před váma si o to napsal a poslal jsem mu to ono stačí říct a nechodit okolo toho jako kolem horké kaše ..I7 7700kMsi z170a m7 Msi gtx 1060 X 6GB Seasonic 620w Kingston 2x8 GB 2133MHzKingston SSDNow V300 120GB2x Seagate desktop HDD 1TBWindows Home CZ 64-bit