I7 6700T vs i7 6700 vs i5 6600K

Mám možnost koupit i7 6700T za 6400 Kč. T verze má menší spotřebu a je trochu podtaktovaná (2,8 GHz). Chci se zeptat, jaký by to mělo význam pro herní počítač oproti běžným modelům i7 6700, i5 6600 a jejich K variantám.

Odpovědi na otázku

Jako ta cena je velice slušná a pokud bys měl v plánu to pod Z-kovou deskou přetaktovat (i když nevím jak je to s tím stopem od Intelu), tak dostaneš dost výkonu za hodně dobrou cenu... Ve stocku je to spíš o počtu jader, než o výkonu na jádro... (tzn já bych to vzal za předokladu, že půjde přetočit)

Prakticky žádný, nelámej si s tím hlavu. Na hry by ti stačila i i5

6700T uchladí aj pasívne. Hneď by som bral

Zase je otázkou na co to má, v herním pc to může mít ve stocku horší výkon jak běžná i5ka, na to pozor...

Stock a Fernet stock je niečo podobné? Alebo je to z maďarčiny?

No na hry je zrovna výše taktovaná i5 lepší, vůbec tam hodně záleží na frekvenci. Nicméně, když si pořídíš nějakou desku, pro ktero uexistuje bios na taktovaní non k cpu, tak se i s tou i7 na 4ghz dostaneš, což potom výkon stock 6700k, což je hodně fajn.

Díval sem se na testy a dostali to na 4,5 Ghz, což by byl masakrovej výkon (nevím ale jestli to nebyla voda)- Nevím jak je to teď s tím taktováním nonK, Intel se to snaží zaříznout a už se o to párkrát pokusili a teď prej na to zbrojí znovu... (snad potřetí, pokud se nepletu)

Přes multiplier to nejde, prý jen přes BCLK, sběrnici. Mám Hyper Evo 212, takže s nějakým Zkovým chipsetem by to asi šlo přetaktovat celkem dobře.

jj, přes blck, ale je třeba říct, že to vypne power management a iGpu + nejde se spoléhat na to 100% protože se to Intel snaží bloknout (dlouhodobě co tak chápu)btw: aktuálně mám 6600K s evo 212 na 4,6 GHz a v klidu... až na 4,8 začal řvát ve stressu, že jako ee...

Když si 600,- připlatím, měl bych novou 6600K. Výsledek ve hrách bude totožný a přetaktování jednoduché.Prodejce má k dispozici ještě 6700, se kterou vyhrál v silikonové loterii za 8000,- a v jednu chvíli prodával 6700 za 7,2.Na herní účely by to asi stejně byl overkill.

Na "lehké" přetočení ale potřebuješ pořád Z desku...

Jasně, s tím počítám.