I7 3930k

Dobry den. Chtel bych jsem ss zeptat, jestli je procesor intel core i7 3930k vhodny pro hraní her.

Odpovědi na otázku

Procesor sám o sobě hraní příliš neovlivní. Spíše se zeptám na důležitější věc - máš desku?

Ano mam , a chci se zeptat,jestli bude kompatabilni. Gigabyte X99-SOC Force

Teda blbnu, omlouvam se uplnd jiny socket. MSI X79A-GD65

A do konce jina deska

Procesor má v zásadě stejný výkon jako Ryzen 5 1600. Podobný herní výkon (důležitý je single thread) má například Core i5-7400.Nový Intel:- Core i5-7400: 4 500 Kč- bazar Aukro: Core i7-6700: 4 600 Kč (30 ks na prodej)- Asus Z170-A (nutno prodejce požádat, aby jej aktualizoval na Kaby Lake): 3 100 KčNový AMD: - MSI X370 gaming Pro: 3600 Kč- Ryzen 5 1600: 6 000 KčOrientační srovnání výkonu procesorů (zajímá tě single thread): http://tinyurl.com/yc79alrpV cenách nezohledňuji přetaktování ani spotřebu. Stejně tak nezohledňuji pořízení RAM a zdroje.Pokud máš možnost daný set koupit za půlku nového, co jsem odkázal, tak v tom nevidím problém. Hranici bych viděl tak 5 000 Kč (3000 Kč procesor a 2 000 Kč deska).