I5 haswell vs nový pc s skylake

Dobrý den. Má momentální sestava je g3258 (bez OC kvůli létu)Nvidia gtx 750 ti8Gb ram.Chtěl bych udělat upgrade, ale nevím zda-li mám koupit zastaralý procesor i5, nebo složit nový pc(krom disku bych ho složil od znova kvůli špatnému zdroji a casu) se skylakem. Jde mi převážně o hraní her, jako je League of Legends. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Peníze v tu dobu museli jít na jinou věc :/ Po těchto pár měsíců jsem znovu uvažoval o nový pc či upgrade, kdy by to tentokrát mohlo vyjít. Nemohu bezmyšlenkovitě do něčeho jen tak skočit.

Záleží co máte za desku, ale samozřejmě, že nejlevnější varianta je koupit i5, lépe i7 (pokud je na to deska) Haswell. Oproti modernímu Kabylake přijdete o pár vychytávek u integrované grafiky (vás nezajímá), pár vychytávek na procesoru (také vás nezajímá) a pár procent na výkonu. Nicméně v kombinaci s 750Ti to nepoznáte. Nepoznáte to asi ani s GTX 1060. Takže vás to také moc trápit nemusí.