I5 dvou nebo čtyř jádro?

Zdravím, porádí mi někdo v zodpovězení otázky jestli procesor i5 je dvou nebo čtyř jádro četl jsem různé názory podle kterých je obojí pravda. Potom by mě zajímalo i základní rozdíl ve výkonu i3 i5 a core2duo ?

Odpovědi na otázku

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchma... ...
Zadaj si tam i5. Polozka core/threads to hovori kolko ma jadier a kolko vlakien dokaze zvladnut naraz.
Co som pozeral tak desktop procesory i5 maju 4 jadra a kazde jadro jedno vlakno cize 4. Ostatne maju 2 jadra a kazde jadro 2 vlakna coze 4 vlakna naraz.

Ono je pro pripadnou odpoved klicove, o jake aplikace tazateli jde. Ten vykon se v nich totiz bude lisit a napriklad pro hry nema HT zadny (pozitivni) vyznam.

Jj. Samozrejme vykon bude musiet okomentovat niekto iny v tom sa az tak nevyznam. Ovsem ci je i5 4 alebo 2 jadro si na tej stranke najde.

Taky muze kouknout sem: http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts... ... . Ac je v nazvu 2010, jsou nove SB doplneny.