I5-8600K nebo i7-7700K

Zdravím, chtěl bych se zeptat co je podle Vás lepší na hraní heri5-8600Ki7-7700KPopřípadě bych se chtěl zeptat jaké chlazení byste dali.. Děkuji mockrát :)

Odpovědi na otázku

To video je o ničem. CPU jsou bez OC, jen na výchozích taktech*, takže mírně i7 vyhrává jen díky vyšším výchozím taktům. Na stejné frekvenci ale i7 nemá šanci. Zde je jedno ze srovnání na 4,7GHz:https://www.youtube.com/watchTazatel si jistě dokáže najít testy her, které ho zajímají a porovnat si je v nich.*Kupovat "K" + dražší Zx70 desku a pak běžet na výchozím taktu, je nesmysl.

i5-8600K jednoznačně...

I5-8600K jednoznačně ,,, levnější, lepší, a novější,

Intel nebrat, roky nás tahal za fusekly a teď je děravej jak řešeto.

Ach jo, četl jsi o tom něco nebo jen papouškuješ titulky z Novinek a podobných webů, které z toho dělají konec světa, aniž by o tom něco věděli?1. Chyba je opravena.2. Reálný dopad na běžného uživatele je zanedbatelný.

A když už není děravej, tak jenom kvůli tomu, že Intel mění sockety, jak na běžícím páse.

*Proto bych Intel nevolil, i když mám obstarožní i5 2500K.V dalším PC budu mít zase AMD.

Co to zase plácáš? On Intel tuto chybu opravil tím, že vydal nějaký nový socket? Když už chceš něco kritizovat, co se točit na debilním umělým omezením, kdy Intel naopak socket nechal, ale neumožnil použití starších CPU v nových deskách a naopak?

Chtěl jsem napsat, kdybych já si teď koupil procesor od Intelu a někdy v budoucnu by mě jeho výkon nestačil a chtěl si koupit jinej, tak bych ho v té původní desce nemohl použít.Takovej je Intel prevít.Pokud by se teda jednalo o jinou generaci procesorů Intel.

Tak o tom žádná. To skončilo se socketem 775, kde se začínalo s Pentiem 4 a končilo s Core 2 Quad, které mělo nesrovnatelně vyšší výkon. Ale i tak nebylo možné osadit cokoliv do čehokoliv. AMD deklarovalo, že do AM4 půjde i 3. generace ZENu. Pokud to dodrží, je to určitě plus. Na druhou stranu většina lidí koupí PC, používá ho několik let a pak ho celé vymění za jiný nehledě na to, zda jde něco měnit nebo ne. Osobně mezi tyto lidi nepatřím, a dávám přednost rozšiřitelnosti, ale chápu, že většině lidí je to buřt.

Ale to můžeš - koupí platformy, která má garantovanou dlouhý životní cyklus = HEDT. Dnes je to LGA2066, předtím to byla LGA2011v3, předtím LGA2011v1 a ještě předtím LGA1366. Mimochodem, v LGA1366 není problém zprovoznit některá NVMe SSD (Samsung 950 Pro). Můžeš dnes tohle říct o AM2+?LGA1151 je nižší střední třída, stejně jako AM4. Za smysluplnou koupi od AMD považuji až Threadripper, protože AM4 má méně linek.

Na mé běžné použití Threadripper ani něco podobného od Intelu nepotřebuju.

I TR je procesor pro „vobyčejný lidi“ stejně jako i7-7740X (samozřejmě lepší by byl Kabylake-X jako šestijádro).

1. Oprava jeste neni kompletni.2. Dopad je mezi 2-75% vykonu dolu, zalezi na situaci. U her zustavaji prumerne snimky sice stejne, ale minimalni jsou podsatne nizsi a naopak jsou vyssi i maxima. Tj. nezadouci situace.Bude docela zajimave to sledovat dal.

Minuskarum doporucuji poradne nastudovat problematiku .Mimochodem Intel oficialne potvrdil nestabilitu Windows zaplaty na generacich Haswell a Broadwell. Primo doporucuje zaplatu na servery neinstalovat. MS pro zmenu doporucuje na serverech nezapinat opravu (Na Server edicich Windows je nutne ji rucne aktivovat klicem v registru) pokud to neni nutne (napr. u cloud reseni to nutne je). Proste opravdu idealni a vyresene .

Já ti sice minus nedal, ale také nechápu, co mají společného servery s výběrem herního CPU.

To neznamena ze se to netyka i beznych uzivatelu. Pouze to rika ze u serveru se to bere jako kriticke.

Já bych tomu dal ještě čas. Zatím se to slátalo jen narychlo a provizorně. Hlavní myšlenka opravy sice zůstane, ale mohou se podařit nějaké optimalizace, které propady omezí. Uvidíme.Na testy ve hrách jsem koukal a přijde mi to trošku divné. Že se zhorší min fps se dá očekávat, ale nějak netuším, proč by se měly zvedat max fps.Ano týká se to všech, ale běžný uživatel si toho v praxi nejspíš nevšimne. A z hlediska dotazu je to úplně jedno, protože tazatel řeší dva Intely stejné architektury, takže i kdyby tam byl dopad větší, bude u obou stejný.

Hlavně myslím v poměru cena/výkon ;)

Poměr cena/výkon?Pak jedině AMD Ryzen!

Neřekl bych jedině. I když se Ryzen opravdu povedl a po letech přešlapování s FX vrátil AMD do hry, tak vždy bude záležet na konkrétním použití. Ne na vše se Ryzen hodí (a naopak).Ale pokud jde čistě o výkon v multivláknu, je na tom Ryzen v poměru cena/výkon opravdu lépe. Při stejné ceně nabízí více. Ale zde jde o hry a tam je na tom Intel ve většině případů stále lépe.

Raději bych koupil procesor "univerzální", než procesor čistě na hry.Co jede dobře na Intelu, pojede dobře i na AMD.Rozdíl nějakého zanedbatelného fps nehraje roli.

"Rozdíl nějakého zanedbatelného fps nehraje roli." Tohle se mi líbí. Když fanatikovi jeho volba nepodává výsledky, které jsou prokazatelně lepší než konkurence, tak "Rozdíl nějakého zanedbatelného fps nehraje roli". Ale když je to naopak, každé % je obrovské plus. Viz. tvé upozornění na ztrátu výkonu díky opravě chyby, která reálně také nic neznamená P.S. S těmi plusy, co si dáváš hned po odeslání příspěvku jsi pěkně trapný...

Já ti zase děkuji za ty mínusy od tebe.

Možná tě to překvapí, ale já ti je nedávám.

Dva ocásci s tebou nesouhlasí. Asi ví víc než ty ))))PrasatkoPee

Máš starou šunku která má co dělat i s načtením živě,, a radíš co je lepší nebo horší ? výkon i5-8600K si neviděl ani z letadla a ani neuvidíš, už dost dlouhou dobu tady oxiduješ že máš staré PC, a tvá ''práce'' tady je prostě, preferovat AMD, proč nejdeš na DDworld tam tě budou mít rádi a Stach se od tebe třeba nechá vyh,onit,,sám píšeš ''Rozdíl nějakého zanedbatelného fps nehraje roli''tak proč by někdo kupoval teda AMD, vytři si jim třeba prd,el ,,,

Sice ho nechci nijak bránit, ale tobě i5-2500K přijde jako "stará šunka která má co dělat i s načtením živě"? Mě to přijde jako CPU, který se tehdy dost povedl a díky dlouhému přešlapování na místě, má i dnes stále co říci.

Zato ty si s Obermeierem z PCTuningu cvrlikáte na střeše, co?

*Abych nezapomněl, ty by si měl AMD poděkovat, jinak by z nás Intel tahal nehorázný prachy za čtyrjádra ještě teď.

S tím se dá jen souhlasit. Ale ono to jde napsat i opačně. Bylo to právě AMD, kdo to Intelu umožnil tím, že udržovalo FX při životě tak dlouho. Kdyby tomu tak nebylo, musel by se Intel snažit už dávno.Ale zákazníkům je to úplně jedno. Ti, pokud nejsou idioti, koupí to, co je pro jejich použití nejlepší a nějaké pozadí je nezajímá.

To vysvětli Gestapákoj, já v roce 2011 měnil procesor AMD Phenom X4 940BE právě za Intel i5 2500K, poněvadž AMD nemělo v nabídce nic zajímávého.Takže mě je šumafuk jestli mám v PC Intel nebo AMD, volím to, co vychází pro mé pořeby lépe, čili že poměr výkon/cena.

https://www.tweaktown.com/news/59263/core-i5-8600k-... Testů je všude hafo... si vyber...:). Někde je lepší 6xjádro a někde 8x vlákno. Ale nakonec to je bajvoko na stejno. Já bych vzal co je levnější. Když seženeš bazarovou i7 7700K za půlku ceny...tak proč ne? Ale jestli trváš na novém CPU...tak i5 8600K je lepší volba.

Tak se mi podarilo prodat muj xeon x5660 s deskou a ram. Tak premyslim koupit 7700k protoze mam uz z170 desku. Myslim ze by me pc stacilo vykonem i dal ale bojim se ze nevydrzi deska. Bude 7700k stacit vykonem nekolik let? Na hry. Zadne strihani videa atd