I5 8400 jen jedno jádro

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc, chtěl jsem se ujistit na kolik jader mi jede pc, když jsem šel do mscongif, všiml jsem si že mám zaškrtnuté jen jedno jádro. Znamená to tedy že mi počítač běží jen na jedno jádro ?https://ctrlv.cz/G4xG

Odpovědi na otázku

Nemáš tam zaškrtnuté nič, tak to nerieš. Pre istotu skontroluj cez Správcu úloh, záložka Procesor a pravým tl. myši nastav Zmeniť graf/logické CPU. Uvidíš všetky dostupné vlákna (nie len jadrá).

No já teda na tom snímku vidím, že to NEmáš zaškrtnuté.

https://ctrlv.cz/QtE1Tohle právě zaškrtnuté je, stále tam je jen jedno jádro..

... tak místo omezování výkonu PC /msconfig/ si radši aktualizuj Win10 ...

Žádná jedno jádro tam není. Kde ho vidíš ?

... ale budu si s tím "hrát" tak dlouho, až se mi to 1 jádro podaří zapnout ... a nebo omezit RAM ... , atd. ...... a pak se ještě "vrhnu" na BIOS - tam jsem ještě nebyl /PC zatím ještě funguje/, a jak se do toho BIOSu tedy dostanu? ... zkusím tam přehodit pár nastavení - co to udělá ... a kdyby mi pak PC "náhodou" nenajel, tak se zeptám zde: " Nefunguje mi PC, co mám dělat? ... /moji HW konfiguraci jistě uhodnete/ ... a změny co jsem provedl? ... nevím, já jsem s tím nic nedělal, to " samo se to " udělalo ...... otázka: Proč se v tom vrtáš, když tomu nerozumíš? ... / To ti je líto, že PC stále ještě funguje? ... / ...

Včera sused skúsil nastaviť max rozlíšenie (2000niečo x 1000niečo) v hre aj keď má LCD s rozlíšením 1600x900 a potom ma volal, že mu nejde hra. Ešte, že nebolo ťažké nájsť rozlíšenie v registroch a zadať tam len číslo v 16tkovej sústave. Presne ako píšeš: "zkusím tam přehodit pár nastavení - co to udělá". Proste experti.

To zaškrtávátko slouží pouze k omezování počtu jader. Máš ho neaktivní, takže je to v pořádku. Žádné omezení nemáš zapnuté. Že je tam šedivě "1" ti může být úplně u prdeIe, stejně, jako kdyby tam bylo třeba "mínus 1785562188".

A jestli tě to uklidní, takto to vypadá u mého starého i5, které má 4 jádra:https://ctrlv.cz/shots/2019/12/23/FAqT.png

A kdyby tě náhodou trápilo, že ve správci úloh vidíš jen jeden graf, tak si to přepni ze souhrnného grafu na jednotlivé logické procesory:https://ctrlv.cz/shots/2019/12/23/fbPM.pngStačí na ten graf kliknout pravým tlačítkem a hned tam uvidíš 6 grafů.

... a u mě podobně /nic nezaškrtnuto/: https://beta.ctrlv.cz/opfZ ...

Viděl jsme stovky pc, ale jen u těchto "odborníků" co chtějí pořád něco nastavovat ve Win se vyskytují tyhle problémy... Tzn. Win fungují v podstatě nejlépe, pokud se je nepokouší uživatel rozjebat... (nevěřím tomu, že se tohle zatrhlo samo)

Není nad to, používat debug nastavení v situaci, kdy vše funguje, jak má .Ono je to nuda, když vše funguje, jak má, tak proč si nezařídit trochu legrace.Notabene, když jim někdo stejně chytrej poradil, jak tímto nastavením zázračně zvednou výkon PC o celých 300%, protože Malej Měkkej přece naprosto logicky v základním nastavení "cíleně omezuje výkon PC tím, že používá jen minimum paměti a jedno jádro u procesoru" ...A pak se ještě najdou další, kteří mu to na smrt vlastních rodičů odpřisáhnou, že to zaručeně funguje, kde se u nich bere ta nenávist k těm, kteří jim dali život, fakt netuším.

Zle citas. Ja tam vidim "pocet procesorov" , nie jadier. Mas snad vic CPU na doske?Pises len o jednom i5 8400, tak to ukazuje spravne.

Ak nemáš Xeon, alebo Epyc, tak si skús obmedziť počet "procesorov" na 1 a zistíš či Ti pracujú všetky jadra, alebo len 1.