I5 3570k - OC prinos

Zdravim Pani,kupil som velmi dobre starsie PC s 3570K a Z77 Mobo.Zdroj je Evga 750G3, skrinka Corsair s 4 ventilatormi.Chladenie CPU je Chladicom Noctua.Momentalne je tam gtx 970, monitor je 1440p.Cpu je stabilne na OC 4,4 Ghz bez zmeny napatia (1.18-1,19V).Hram na tom len Wot a na max detaily plynule na 60fps Vsync.Otazka zakupenim silnejsek GPU povedzme rtx 2070,gtx 1080ti bude CPU stacit na 1440p alebo ho treba dat este vyssie,bude to mat zmysel?Teploty pocas hrania max 60st,stress testy cca AVX cca 74-75.Cinebench R15 single 156,multi 595-600.Viem ze to je stary zaklad,ale utiahne CPU este silnejsiu GPU na 1-2 roky dozitia pre mozno par hier mimo WoT?Dik za uprimnu odpoved :)

Odpovědi na otázku

CPU utáhne jakoukoli GPU, někde aby nebylo CPU bottleneck bude třeba hrát v max detailech a 4k, nakrmit 144Hz v 4k rozlišení není žádná sranda, ale předpokládám že k tomu nebudete kupovat 2080Ti a velký herní 144Hz 4k monitor v ceně menšího auta.řekl bych že cokoli s výkonem nižším než GTX1080Ti bude ok, něco jako GTX1080 nebo GTX1070, první by měla jít sehnat do 6 tisíc, druhá do 5 tisíc.Kdo snad pochybuje o tom že za to sehnat ty karty nejdou:https://aukro.cz/asus-gtx-1070-8gb-zaruka-... - 4800https://aukro.cz/graficka-karta-1070-gefor... - 4400za 6 tisíc bez zájmu https://aukro.cz/gigabyte-gtx-1070-g1-gami...

Ok,diky za info...mozem mat R9 Fury prakticky novu za 110€,bude to citelny upgrade pre 1440p a zaroven dobry par k i5 3570k?Alebo ist cestou gtx1080/rtx2060/2060 super....

R9 fury bych teda nechtěl ani zadarmo..(možná do sbírky jako bizár)..Jinak ideálně se podívat na YT na dané rozlišené vs hru vs gpu atd.. jde to tam exatkně dohledat..

Ok, skusim najst nejaku GTX 980ti resp. gtx 1070/1080 za dobry peniaz a posluzia este na chvilku :)...dikes Pani

Tak sa podarilo Gigabyte Gamimg G1 GTX 980ti za 100 €....velmi dobre myslim :)

No je to výkonné asi jako GTX1070, žere to víc, má to méně paměti než ta GTX1070, GTX1070 má některé další featury které řada Maxwell neměla. Drtivá většina 1070 bude mít ještě záruku. GTX1070 se dá koupit za 4.5 tisíce, osobně bych 980Ti nekupoval

Ano,ale za 2500KC ju nezozeniem a ide mi o vykon a spotrebu absolutne neriesim,neviem ake featury ma pascal vs maxwell, realne pre hranie asi tak zasadne nie su....a v zaruke gtx 1070 tak okolo 4500-5000 ako pises...980Ti spravi rovnaku robotu a myslim ze startnut bude uz rovnako ako pascal,kedze sa nvidia zase venuje Turinguu...

Za 100€ je to ok. Vždyť za to lidi prodávají (a idioti i kupují) karty jako GTX 960 nebo GTX 1050 (Ti). Je to starší kousek, která má už své mouchy, ale ta cena je pěkná. Běžná cena je cca dvojnásobek:https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani