I 8700 nebo i7 7700?

Zdravím, chystám se pořídit si nový počítač, ale zasekl jsem se při výběru procesoru. Z nejrůznějších diskuzí na internetu jsem zjistil, že novy I7 8700 hodně topí... Nevyplatí se tedy koupit starší i7 7700? Nebo to výjde nastejno? Jedná se mi o klasický provoz bez přetaktování. Taky je ve hře AMD Ryzen 7 1800X.

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, i7 8700 je 6jádro s HT (12vlákno), zatímco i7 7700 je 4jádro s HT (8vlákno), tak nikoli.Pokud chcete výkon jako má i7 7700, tak jděte do i5 8400, nebo pokud budete taktovat, tak i5 8600K. To jsou čistá 6 jádra bez HT.PS: Co znamená vyplatí? Pokud si činností vyděláváte, tak lze určitě najít výkonnostní testy a na základě ceny a rychlosti zpracování odvodit, o kolik toho zpracujete více, nebo více uděláte, a na základě toho udělat propočet návratnosti celé investice.

Mělo by to být takové universální PC. Převážně by na něm byl provozován Corel Draw X8 a Sketchup, ale samozřejmě i nějaké ty nové hry...Sestava by mohla vypadat asi takto:Processor: I7-8700Chladič: Noctua NH-U12P se setem pro daný procesorMotherboard: Asus PRIME Z370-APaměti: Hyper X Predator 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16Skříň: Fractal Design Define R6 BlackSSD: Samsung 960 EVO 250 GBGrafická karta:ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMINGneboMSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G, 6GB GDDR5

Vaše očekávání jsou jen vlhkým snem !!! Tu sestavu nebudete schopen sestavit a to již od prosince. Důrazně doporučuji se kouknout u výrobce desky na doporučené a otestované DDR4 RAM výrobcem. Zhruba týden už jsou k dispozici procesory, taky 3 měsíce nebyly. U těch ramek zjistíte, že nejen že nejsou ty vámi vybrané, ale že nejsou prostě vůbec žádné !!! Podotýkám hledejte jen schválené výrobcem desky !!! Taky mám vybranou desku od ASUSu a sestavu jsem zatím nebyl schopen skompletovat. Pokud se podíváte po hotových sestavách, tak v nabídce žádné !! s procesory nové řady nenajdete. S vyjímkou 2 sestav od firmy DELL. A to v celé ČR.

Díky za odpověď, přiznám se, že dostupnost komponent jsem doposud nezjišťoval, ale paměti které jsem vybral mají npř. zde, a je tam napsáno skladem, i kdž jde o rozbalený kus. I v jiných obchodech se dají najít...:https://www.tsbohemia.cz/hyperx-predator-ddr4-16gb... Spíše bych hádal že by mohl být problém s grafikou, ce se dostupnosti...a hlavně ceny týče...

Plácáš kraviny. CPU sežene bez problémů, RAM také. A rozhodně se nemusí držet jen těch, které otestoval výrobce. Jediný problém bude s grafikou. Ty prostě nejsou vůbec.

Ano, dostupnost grafických karet, toho se taky obávám.... pokud budou, tak skoro za dvojnásobnou cenu co stály třeba loni...

Ty ramky ti pojedou jen na 2400 pokud nekoupis K procesor od intelu...

U 8700 je to 2666, nikoli 2400MHz.

Pak mám ve hře ještě druhou sestavu s AMD Ryzen 7. Tam si nejsem jist pamětmi, jelikož Ryzen je prý dost vybíravý...Processor: Ryzen 7 1800XChladič: Noctua NH-U12PMotherboard: ASUS PRIME X370-PRO Paměti: Hyper X Predator 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 CL17 (3200 CL16)Skříň: Fractal Design Define R6 Blackout / silentiumpc pax m70 / CoolerMaster Centurion Silencio SSD: Samsung 960 EVO 250 GBGrafická karta: ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING

Píšete na "Corel Draw X8 a Sketchup, ale samozřejmě i nějaké ty nové hry..."Opravdu využijete takto výrazný multivláknový výkon? Nevím co Corel, ale to asi moc extra náročné na procesor nebude, byť nemohu soudit. Když jsem v něm naposledy dělal tak jsem měl ještě P4. Sketchup jsem brousil ještě před cca 3 lety na starém Core 2 Duo T6600 na notebooku, takže tam náročnost není určitě. Sice to nebylo nic extra velkého, ale i tak..Co se týče her, tak je R7, případně i7 8700 dost těžko využitelná. I s mnohem silnější grafikou, než je GTX 1060 6GB má třeba i5 8600K dosti podobný výkon jako i7 8700, a lepší než i7 7700. Takže je otázka, zda opravdu chtít utrácet peníze za takový procesor.Tím vám to nechci rozmlouvat, spíše jen říci, zda to neřešíte zbytečně takto.

Tak hlavně nechci měnit PC každým rokem, tedy jde i o investici do budoucna. Půjde o upgrade ze starého PC se stařičkým Core 2 Duo 8500, na kterém již nový Corel má problémy, pokud se dělá náročnější grafika. Ale ano, procesor nemusí být úplná špička, ještě zvažuji i5 8400, což by mohlo být optimální vzhledem k současné ceně... ale ta grafika...ta bude problém, minimálně cenový, pokud se bude dát vůbec sehnat...