» Poradna » Ostatní

HZ frekvence monitoru

Ahoj,chci se zeptat když budu mít monitor což mám já 165hz obnovovací frekvence ,1ms odezva s G-sync a kamarád monitor 240 HZ bez g-sync a také 1 ms odezva, budeme hrát couter strike ,ta hra jede na nizší detaily cca 300 fps tak komu se bude hrát lépe? tomu co má 240 hz monitor to pojede nějak lépe než mě?...a navíc hra má 128 tickrate a někde jsem četl že ten tickrate je právě jak rychle se dostává informace ze serveru,takže informace ze serveru by sme tedy měli dostávát stejně takže on na 240 hz žádnou výhodu tedy například že by mého panáka viděl dříve než já jeho mít nebude? včem tedy bude výhoda 240 hz monitoru furt mi to nějak nedochází :D díky zaodpovědi.

Odpovědi na otázku

Lépe to půjde tomu, kdo je na to méně levej. Třeba mě v CS vyklepne každý, i kdybych měl 10000000Hz monitor nekonečno FPS a soupeř jen obyčejný 60Hz LCD s odezvou 20ms a 20fps...

mě nejde o to kdo je víc levej . :) ale spíše jakej bude rozdíl 165 hz oproti 240 hz a naco má teda přesně vliv ten tickrate

U hardcore hráčů to jistě nějaký vliv mít bude, ale pokud nejsi korejský přeborník v CS, který to hraje 25h denně profesionálně, tak se klidně vsadím, že poznáš prd.

dobrá ale třeba v raimbow six siege se mi kolikrát stalo že zmeho pohledu jsem byl už za zdí ale z nepřítelova pohledu mě ještě jakoby viděl a co nato má vliv ten tickrate?- že hra ještě nezaznamenala že už jsem byl dávno skrytý?...a pokud bude tickrate 128 má to nějaký vliv na HZ frekvenci monitoru nebo je uplně jedno jestli hraju na 60 hz monitoru na 128 tickrate a nebo ten kdo má 165 hz monitor bude dostávat se 128 tickrate rychleji informace? čili má nějakou výhodu? o to mi jde aby mi tu někdo vysvetlit rozdíl 144 hz a 240 hz zdali se vyplatí 240 hz a na čem závisí tickrate apod jak už jsme psal víše.

Na tohle monitor absolutně vliv nemá. To je prostě zpoždění komunikace přes internet.

Jakou máš odezvu na server? Pokud nejde o LAN, ale o hru přes internet, hledej problém spíš tam. U LCD budeš honit jednotky ms, ale na pingu ztratíš klidně 20-50 ms (někdy i 100 ms) a ani o tom nevíš. A nepiš jako tatar, jednotky jsou jasně definované a ani "HZ", ani "hz" neexistuje.

pardon nerozumím tomu zase tolik odezvu nevim jak jinak to zjisítím ale ping ve hře mám okolo 12 až 20 připojen optikou. a ten tickrate je na ofiko serverech kritizován taky že 65 tick neregistruje tolik akcí tak to asi stím něco bude mít co dočinění že třeba vystřelím a hra to nezaregistruje nevím právě proto se ptám.a vím jenom že 240 monitor obnoví obraz časteji oproti 165 ale jaké to má nasledky ve hře to mě zajímá a furt odpověd sem nedostal :)...

12-20 ms, takže si vystačíš i s klasickým 60Hz monitorem.

"hz"Třeba jde o německý název pro fekální vůz - hownö zucce ...

Tady je nějaké porovnávací video:https://www.youtube.com/watchNicméně to co popisuješ, se děje v každé hře. Je to prostě zpoždění komunikace přes internet. U takto rychlých her na to taky nadávám. Tam prostě tu odezvu poznáte. Hrajte to po lanu vedle sebe, kdy bude komunikace prakticky okamžitá a tohle odpadne. Pak bude mít opravdu velice titěrnou výhodu s tím rychlejším monitorem, viz video nahoře.

Děkuji a abych tedy mohl využít ten 240 monitor tak musím dát ve hře nad 240 fps? :)

Monitor ti obrázky mezi nevymyslí, takže ano. Ideálně musíš mít 240 fps jako minimum, pod které to nepadá. Pokud budeš mít třeba jen 100 fps a ještě ti to bude padat pod 60 fps, je ti 240 Hz LCD celkem na nic.