» Poradna » Ostatní

Hyundai ImageQuest F790D - reklamace

Ahoj, máte někdo zkušenost s reklamací monitoru Hyundai?Mám problém s chybnou geometrií, která není korigovatelná položkami v menu. Spodní okraj je uprostřed prohnutý  nahoru, pravá strana obrazu je nižší, než levá, pravý horní roh je zahnutý dolů. Navíc, po 2 měsících zobrazuje v levém dolním rohu červenou spíše jako oranžovou.Ptal jsem se telefonicky v autorizovaném servisu - prohnutí 2 mm je prý v normě - to se mi zdá dost... .Jelikož je obrazovka dost vzdálená od čelního skla monitoru, nejsem schopen přesně změřit, jestli to jsou 2 mm, nebo víc. Za prověření reklamace si účtují několik stovek, za poštovné vyhodím další - nemám dobrý pocit z toho, že bych měl montor poslat přes půl republiky, nic nevyřešit a ještě zaplatit pětikilo. Jak se v tom servisu chovají?Díky za info.

Odpovědi na otázku

co se tyce prohnuti.. tak me to taky nejak nenadchlo.zkusil si monitor demagnetizovat?? je to v menu monitoru.. degauss.. nopopups();

Zkusil... a nic se nestalo

Prohnuti obrazovky u dolniho okraje - pisou to v nejakych recenzich, ze to tak je, takze to bude asi vlastnost. U me F790ky mam problem zase s levym hornim rohem - pokud pres celou obrazovku zobrazim modrou barvu, tak je tento roh "zakulaceny" - svisly okraj v tom rohu uhyba doprava.

To je tedy pozoruhodná "vlastnost", člověk by čekal, že vlastností monitoru bude zorazovat rovné čáry rovně...

Jo jo, je to divne. Je to asi dane stinitkem, ktere je tak zakrivene... Hm.

Tiež mám Hyundai IQ F790D a mám problémy s geometriou a neviem či to mám reklamovať.Obraz vyzerá celý akoby prehnutý smerom dozadu (asi to bude tým, že obrazovka nie je úplne plochá) a zobrazované okraje sa stále menia, po hodine sa okraje posunú o 2-3 mm. Ani vlastnosť soudkovitosť (pincushion) nie je stabilná. A na záver, na ľavom okraji sa zobrazuje zvislý bledší a tmavší pruh, ktoré sú vidieť len pri tmavom pozadí. A to som čítal na tento monitor samé pozitívne recenzie, alebo som veľmi náročný?

Náročný nejsi. Taky jsem četl recenze a názory, ale tohle není monitor, ale křivice. Myslel jsem si, že si zvyknu, ale nejde to. Nečekal jsem za ty peníze zázrak, ale takový pasquil taky ne. Pokud by ale nebylo těchto závad, byl by obraz docela pěkný...

U Hyundai monitorů je vražda obraz pořádně nastavit, použij Nokia test a v něm obraz nastav.Já jsem se mordoval dva dny než jsem byl ukojen.

Já jsem to zkoušel, problém je v té horizontání rovině, ta prostě nastavit nejde. I tak dík, ještě to asi zkusím, než to tam pošlu, je fakt, že 2 dny jsem tomu neobětoval...

Mam Hyundai A790D - samozrejme s vadnou geometriou. Tiez som rozmyslal nad tym ci to reklamovat alebo nie ale zadalo sa mi to dost vyrazne. Pred casom mi monitor uplne zhasol a poslal som ho na reklamaciu (do Ostravy). No a tak som si povedal, ze ked uz ho na tu reklamaciu posielam... tak som tam k uvedenej zavade napisal este tu geometriu. Monitor bol naspat za 8 dni, ale bola opravena iba ta hlavna zavada, ku geometrii som tam mal poznamku ze to je v tolerancii vyrobcu atd... Keby som bol reklamoval iba tu samotnu geometriu, tak by som si to asi zaplatil:(

Levy a pravy okraj se mi taky postupne posouva smerem ke stredu, nez se monitor zahreje...No, takze - co s temi monitory budeme delat?