» Poradna » Programy

Hypertextové odkazy v Excelu

Mám tři otázky :

lze nějak hromadně vkládat do buněk Excelu 2003 hypertextové odkazy? Příklad: v tabulce jsou jednotlivé součástky (číselná označení, název) vždy jedna v řádku, v sousední buňce je číslo obrázku, kde je součástka (spolu s několika dalšími) nakreslena. Potřebuji do buňky s číslem obrázku vložit hypertextový odkaz na tento obrázek (tedy soubor se stejným názvem). Po jednom to jde, ale těch obrázků je několik set, takže bych to radši uměl vkládat hromadně. Nebo taky se to dá říci takhle - lze změnit hromadně adresy v hypertextovém odkazu podle textu dané buňky?

Soubory *.gif i *.tif jsou přiřazeny k Irfanu. Přesto hypertextový odkaz v Excelu použije pro gif IE. Jak tomu zabránit? Konverze gifu na tif je až poslední možností.

Hypertextový odkaz v Excelu otvírá obrázek *.tif v Irfanu, ovšem nejdřív musím odkliknout (požadavek Officu), že mám jistotu, že soubor pochází z důvěryhodného zdroje . Jak se toho zbavit?

Dik Vaff

Odpovědi na otázku

Zkuste si někdo vzpomenout, jak na to.