» Poradna » Ostatní

Hyperbackup Synology - Active backup for Business

Ahoj,zkoušeli jste někdo zálohovat pomocí Hyperbackup na Google disk složku Active Backup for Business, funguje to spolehlivě?

Odpovědi na otázku

nema to preco nefungovat, data jak data. Len si musis uvedomit zasadnu vec.. AB resp. system v spolupraci s filesystemom BTRFS robi deduplikaciu, takze na gdisku ti nebude zlozka "ciel HB zalohy" zaberat rovnako ako v NASe. Podla toho kolko pocitacov tam zalohujes je to "ku*va velke", takze musis mat rychly upload a velky gdrive.

ne, dovoli mi to zalohovat jen slozku ktera ma stejnou velikost jako deduplikovana data, slozku ktera ma velikost skutecnych disku na počítačích to nedovoli, protoze to pry obsahuje pouze virtuálni soubory a ne data zalohy.

mas tam zdielanu zlozku activebackupforbusiness. Skusobne si ju daj zalohovat napr. na externy disk dostatocnej kapacity. Nevidim dovod preco by to nefungovalo, skusal som to raz, ked som zistil, ze potrebujes radikalne vacsi disk ako mas objem dat co chces zalohovat. Odvtedy som to neskusal a ani nebudem.

hm a jak tedy řešíš, když odejde nas nebo oba disky? přijdeš o všechny zalohy?

ano, snad nebudes zalohovat zalohy. A potom ako zalohujes tamtie zalohy?? a tie zalohy zaloh zalohuj tiez. Mala pravdepodobnost, ze ti odidu 2 disky a este mensia, ze ti odidu 2 disky a este aj treti v zdrojovom PC. Ak je to pre teba neakceptovatelne, tak si kup 8-10-20TB niekde v cloude a zalohuj si to. Na jednom NASe aktualne cca 30 pocitacov + 1 server 4GB dat, takze bez deduplikacie odhadom 2x tolko.

celý je to nějaká pitomost.

uvediem ti priklad. 10 zalohovanych PC na NASe zabera 719GB. Ked dam vlastnosti zlozky s datami, 4,44TB. Problem je, ze tam je 2TB disk.. takze ak tych 700GB prekopirujes na zariadenie s ext4 napriklad, potrebujes 5TB disk.

ale synology mi pise, ze ta slozka ktera zabira vice mista neobsahuje data zalohy, ale virtualni soubory a ze staci zalohovat ta slozka nad tim @ActiveBackup

kym nevyskusas nevies. Ja by som zalohoval celu zdielanu zlozku tu hlavnu kam sa robia zalohy. Koncim na tuto temu.

mas zadarmo podporu, tak sa ich spytaj ako to prene je.

a co je jako tvůj cíl ??? Abych to pochopil chceš zálohovat složku do které se dělají zálohy Active Backup přes Hyperbackup na Disk Google ???

Ano

A nebylo by lepší místo Hyperbackup použít Cloud Sync?