» Poradna » Notebooky

Hybridní disk boot

Ahoj, mam tady notebooky od mamči, abych ho přeinstaloval (Lenovo U510). Je tam nějaký ten hybridní disk nebo dva disky, příliš se v tom neorientuji. Když se podívám na C: a jeho HDD jsou tam dva disky 1)mzmpa024hmcd-000l1, což je 24GB SSD a 2) mzmpa024hmcd-000l1 1TB 2,5. Ale zobrazuje se to oboje pod C, neni to reozdeleno na C a D. Nevim, jestli tohle spojeni ma nejaky specialni mod. Jak ted nainstaluju windows pouze na ten SSD disk?Díky za každou radu

Odpovědi na otázku

smrt hybridum

do příkazového řádku napiš diskmgmt.msca podívej se kolik je tam disků a jakjsou vzájemně napojené ..24GB SSD neni moc .. otázka je co tam chceš nainstalovat ... a co tam bylo/jeWindows 7 x32 ? W7x64 ? w10x32 ? W10x64 ? Každopádně by to chtělo aspoň 64GB SSD disk ideálně 128GB a větší ...no a instalace je jednoduchá .. máš instalační CD/DVD nebo Flash disk tak spust instalaci, přeformátuj vybraný disk (tím vše na něm smažeš) a pak instaluj Windows ne ?

V tom je ta zdrada, ta SDD karta se nehlasi jako samostatnej disk, tedy jednotka, jen je videt v prehledu HW. Ale reseni bude asi viz komentar u pcmakera nebo jak pises ty, proste vetsi SSD.

SSD karta slouží jen jako mezipamět pro rychlejší načítání nejčastěji používaných souborů. OS instaluj na pevný disk. Nebo ještě lépe, SSD kartu dej pryč, místo HDD vlož SATA SSD disk a nainstaluj OS. Ze starého laptopu se stane raketa. ☺

Přesně tak to zamýšlím, ale půvdoní HDD vyměním za SSD, ale nevím kde tam je ta stávající SSD karta, aby se mi do toho nepletla - vzhledem k tomu, že ji nevidim jako samostatný disk, ani nevim kde je zapíchlá v desce.

aha už sem to našel https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-u510-seda_... takže máš tam W8 .. hm..podle tohohlehttps://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an... je podporovanej jen W7,8 a 8.1 ale W10 by si musel zkusit s ovladačema na W8.1 a možná to pude ... to se musí zkusit ... já bych tam dal W7x64...

Prave ze jsou tam W10 a zrejme bez spravnych ovladacu, takze je to pomaly, ale opravdu priserne pomaly.

Disky su spojene v raid a SSD sa pouziva ako cache. Ja by som HDD vymenil za SSD a potom raid netreba.

Ahaa A kde se ten RAID definuje, a jak se nastavi aby ti WIN byly jenom/hlavne tam? No asi poresim proste novim HDD SDD.

Pred startom windows treba stlacit kombinaciu klaves CTRL+i a dostanes sa do nastavnia intel raid.

Nastav v Setupu RAID (on tam asi je), nainstaluj systém na HDD, nainstaulj nejnovější Intel RST a zatrhni akceleraci.https://www.intel.com/content/www/us/en/support... Funguje to i s Windows 10, ale je to delší dobu, co jsem to dělal. Chytrolínů, co ti radí dát mSATA SRT pryč se zeptej, kde levně koupit mSATA SSD pro systém.